Marki, które powinieneś znać: Ermenegildo Zegna

Zegna - opinie o marce
Fot. Ermenegildo Zegna

Na rynku odzieżowym pojawiła się ponad 100 lat temu. Ermenegildo Zegna to jedna z najbardziej prestiżowych marek męskich z najwyższego segmentu dóbr luksusowych. 

Firma Ermenegildo Zegna powstała w 1910 r. we włoskiej miejscowości Trivero. Od początku działalności jej właściciel dbał o detale i wysoką jakość produkowanych przez siebie artykułów odzieżowych. Najważniejszym surowcem zawsze była wełna i to nie zmieniło się do dziś. Obecnie firmą zarządza 4 pokolenie rodziny Zegny.

Butiki marki są dostępne w blisko 100 krajach. Wśród ponad 500 sklepów jest też punkt zlokalizowany w Polsce. Mieści się w centrum Warszawy, przy Placu Trzech Krzyży. Znajdują się w nim produkty 4 linii: Ermenegildo Zegna, Ermenegildo Zegna Su Misura, Zegna Sport i ZZegna.

Warto wspomnieć, że włoska marka jest jedną z nielicznych firm, która w całości kontroluje cały proces produkcji. Firma posiada własną hodowlę owiec i fabryki. Na dodatek sprzedaje innym producentom odzieżowym własne tkaniny, tym samym działa na podobnej zasadzie jak inna włoska marka Loro Piana.

Garnitury Ermenegildo Zegna noszą przywódcy największych państw świata, aktorzy, muzycy, a nawet sportowcy. W Polsce fanem tej marki jest m.in. Donald Tusk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj