Te aplikacje najbardziej obciążają psychikę młodzieży

Instagram negatywnie wpływa na psychikę

Królewskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego w Wielkiej Brytanii oceniło, które aplikacje negatywnie wpływają na samopoczucie młodzieży. Na pierwszym miejscu znalazł się popularny Instagram.

W badaniu wzięło udział 1.5 tys. osób w wieku od 14 do 24 lat. Okazało się, że najpopularniejsze na europejskim rynku aplikacje nie dość, że izolują młodych ludzi, to jeszcze obniżają ich samoocenę i odbijają się na zdrowiu psychicznym.

Na pierwszym miejscu niechlubnej listy znalazł się Instagram. Aplikacja obniża samoocenę przede wszystkim kobiet, bo użytkownicy publikują w niej wyretuszowane zdjęcia. W rankingu znalazły się także takie platformy jak m.in. Facebook, Twitter czy Snapchat. Na liście nie ma innego serwisu społecznościowego – YouTube’a, który w przeciwieństwie do swoich konkurentów został oceniony pozytywnie.

– Zaangażowanie w mediach społecznościowych rośnie. Rośnie również czas, jaki spędzamy na platformach. Młodzi ludzi, spędzający w cyfrowym świecie więcej niż dwie godziny dziennie, są najbardziej narażeni na negatywne skutki obcowania z tymi aplikacjami – mówi Matt Keracher, jeden z autorów raportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj