Bawełna seersucker. Co to za tkanina?

Bawełna seersucker
Fot. theknot.com

W Polsce jest nieco zapomniana, za to w Stanach Zjednoczonych i we Włoszech cieszy się ogromną popularnością. Ubrania z bawełny seersucker, zwanej też gofrowaną, to obowiązkowe elementy w letnich kolekcjach zagranicznych marek.

Tkanina ta jest wykorzystywana przede wszystkim przez firmy produkujące ubrania w stylu preepy. Jednak w Stanach Zjednoczonych szyje się z niej nawet garnitury weselne. Cechą charakterystyczną seersucker są zmarszczenia, które powstają w procesie tkania. Może on być za każdym razem inny, ponieważ wykorzystuje się różne metody w celu uzyskania tego samego efektu. Ubrania z bawełny gofrowanej są stylowe i przede wszystkim wygodne, bo nie wymagają prasowania.

Ponadto zmarszczenia powodują, że tkanina nie przylega do kolejnej warstwy ubioru i dzięki temu zapewnia przewiewność. Ubrania wykonane z seersucker występują zazwyczaj w jasnych kolorach. Dzięki temu kojarzą się z latem.

Garnitur z bawełny gofrowanej jest często wykorzystywany w produkcjach filmowych. Właśnie taki produkt nosił m.in. Ceca Lindner, aktor wcielający się, w jednym z pierwszych epizodów, w rolę Jamesa Bonda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj