Biała koszula. Nie może jej zabraknąć w szafie mężczyzny

Prosta i ponadczasowa. Łatwo można połączyć ją z innymi częściami garderoby. Biała koszula to podstawowy produkt w szafie każdego faceta.

Stylowa i elegancka, ale przede wszystkim nigdy nie wyjdzie z mody. Często uznawana jest za rzecz, która pasuje tylko do bardzo formalnych zestawów. To nie prawda – biała koszula jest uniwersalna i można ją wykorzystać także w stylizacjach smart casualowych. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju tkaniny, mankietów czy kołnierzyka. Np. białą koszulę z bawełny wypróbujecie w innych stylizacjach niż produkt wykonany z lnu. Jedne produkty z kołnierzykiem button-down (zapinanym na guziki) sprawdzą się w smart casualu, inne z łamanym lub włoskim w zestawach wieczorowych.

Jeśli mielibyśmy stworzyć „piramidę formalności” w kategorii biała koszula, to na jej szczycie będą koszule frakowe i smokingowe z krytą plisą. Stopień niżej produkty na spinki z klasycznym kołnierzykiem. A pod nimi koszule z popeliny lub twillu. Jeszcze niżej znajdzie się koszula oxford.

Warto posiadać w szafie więcej niż jedną białą koszulę. Można wziąć przykład chociażby z amerykańskiego artysty Andy Worhola, który po zarobieniu swoich pierwszych większych pieniędzy wykupił 100 identycznych białych koszuli, inwestując tym samym w swój wizerunek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj