Marki, które powinieneś znać: Wólczanka

Opinie o Wólczance
Fot. Wólczanka

To najbardziej znana polska firma produkująca koszule. Wszystko zaczęło się w 1948 r.

Wólczanka przeżywała wzloty i upadki. Dawniej oprócz klientów detalicznych zaopatrywała policję, wojsko i inne służby mundurowe. Pierwsze problemy pojawiły się w latach 90. Firma z jednej strony nie mogła sobie poradzić z tańszą konkurencją, z drugiej natomiast musiała zmagać się z tym, że zamożniejsi klienci zafascynowani byli produktami marek zagranicznych, które nieśmiało debiutowały na polskim rynku.

Wólczanka zmuszona była przeprowadzić restrukturyzację. Postanowiono także na nowy odważniejszy wizerunek. Kampanie reklamowe – np. tę z koszulą poplamioną krwią – wspomina się do dziś.

Od 2006 r. firma należy do grupy Vistula. Z tego względu produkcję przeniesiono z Łodzi do Ostrowa Świętokrzyskiego. Tam szyta jest m.in. droższa wykonana z lepszych tkanin kolekcja Lambert, kierowana do zamożniejszego klienta. Obecnie Wólczanka posiada kilkadziesiąt salonów firmowych.

Posiadasz produkt tej marki? Opublikuj swoją opinię w komentarzach.

1 KOMENTARZ

  1. Witam,posiadam dwa sweterki Wólczanki.Zareklamowane .niestety odrzucona ze względów zewnętrznych.Jakość słaba .po jednym praniu nadają się do wyrzucenia.Prane zgodnie z zaleceniami.Cenna wyższa niż w sieciowych,jakosc slaba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj