Koszule z bawełny oxford. Warte polecenia?

Wprowadzenie koszul z bawełny oxford do mody codziennej przypisuje się firmie Brooks Brothers.

Bawełna oxford jest tkaniną, która charakteryzuje się koszykowym, otwartym splotem. Choć w dotyku sprawia wrażenie grubej, to zapewnia duży komfort techniczny. Według legendy powstała w XIX wieku – wspólnie z innymi tkaninami nazwanymi na cześć uniwersytetów – Harvard, Cambridge i Yale.

W sprzedaży koszule z bawełny oxford pojawiły się w 1896 r. Każda z nich była wyposażona w kołnierzyk button-down. Pomimo tego mężczyźni nosili ją zazwyczaj razem z krawatem. Kilkadziesiąt lat później stała się podstawowym elementem stylu preppy, który został wykreowany przez studentów prestiżowych amerykańskich szkół wyższych.

Najczęściej w kolekcjach marek pojawiają się koszule z bawełny oxford w kolorach: białym, różowym czy błękitnym. Niektóre firmy oferują ponadto produkty w wersji z drobnym prążkiem.

Artykuły z bawełny oxford można nosić przez cały rok. Taka koszule dobrze wygląda zarówno w połączeniu z grubą marynarką, jak i szortami. Warto wspomnieć, że istnieje też bardziej formalna odmiana bawełny oxford. Do jej produkcji używa się gęstszej przędzy. Nazywana jest królewską. Na metkach oznacza się ją jako royal oxford.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj