Marki, które powinieneś znać: Burberry

Burberry zamyka butiki w Polsce
Fot. Burberry

Chyba każda osoba interesująca się modą męską zna klasyczny trencz tej firmy. To dzięki niemu przedsiębiorstwo założone przez Thomasa Burberry’ego osiągnęło taki sukces. 

W 1879 r. Burberry wynalazł gabardynę. To oddychający i wodoodporny materiał, który cechuje się dużą trwałością. To właśnie z niego projektant szył pojedyncze produkty, który trafiały do ludności cywilnej. Potem tkaninę, jak i dotychczasowe artykuły Burberry, docenili żołnierze z armii brytyjskiej. Dowódcy wojsk zakontraktowali bowiem uszycie pół miliona płaszczy dla członków grup walczących podczas I wojny światowej. Po zakończeniu II wojny światowej trencz z armii trafił na ulice brytyjskich miast. Dużą popularność zdobył m.in. dzięki znanym aktorom, którzy występowali w płaszczu w filmach, ale bardzo chętnie nosili go także prywatnie.

Nie byłoby Burberry bez charakterystycznej kraty. Wzór został opatentowany już w 1924 r. Przez długi czas występował tylko na podszewkach, dlatego nie był widoczny. Popularność zdobył dopiero w latach 60. Klienci oszaleli na punkcie kraty Burberry. Dziś znajduje się ona na koszulach, szalikach, płaszczach, torebkach, a nawet parasolach.

Marka przez wiele lat była obecna w Polsce. W 2006 r. z powodów finansowych zniknęła z naszego kraju. To właśnie wtedy zamknięto butiki Burberry w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

Posiadasz produkt tej marki? Napisz opinię o Burberry w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj