Czym jest kurtka softshell i dla kogo jest przeznaczona?

Producenci ubrań sportowych prześcigają się w ulepszaniu swoich produktów, aby zapewniały one jak największą wygodę, a przy tym wykazywały się możliwie najlepszą wytrzymałością i uniwersalnością, która zapewni komfort noszenia takiej odzieży w niemal każdych warunkach. Kurtka Softshell jest bardzo blisko tego celu, dlatego chcemy Wam ją dzisiaj zaprezentować. Przeczytajcie, skąd bierze się jej obecna popularność i czy rzeczywiście warto w nią zainwestować.

Funkcjonalność, lekkość, wytrzymałość – Softshell!

Połączenie tych trzech cech do niedawna wydawało się bardzo trudne. Jeśli produkt miał być wytrzymały, to musiał być cięższy, podobnie z funkcjonalnością – większa ilość kieszeni wymagała proporcjonalnie większej powierzchni. Dlatego też jeszcze jakiś czas temu ubiór typu hard shell cieszył się popularnością. Polegał on na pierwszej cieńszej warstwie, grubym polarze w środku oraz zewnętrznej kurtce. W takim układzie z pewnością byliśmy chronieni przed największymi chłodami, jednak wygoda takiej „cebulki” pozostawia wiele do życzenia.

Z kolei softshell składa się z wewnętrznego fleecu, zewnętrznego poliestru oraz membrany między nimi. Dzięki takiemu połączeniu otrzymujemy ochronę przed wiatrem i umiarkowaną wilgocią, a także od wewnątrz jesteśmy ocieplani cienkim polarem. Dodatkowo nasza skóra może normalnie oddychać dzięki wysokiej przepuszczalności powietrza. Kurtka softshell najlepiej sprawdza się w połączeniu z odzieżą i bielizną termoaktywną, która idealnie wspomaga cechy tej drugiej. Jeżeli mamy te dwie rzeczy, to nasz sportowy ubiór jest w zasadzie kompletny i nie potrzebujemy niczego więcej poza wygodną parą butów.

Kurtka softshell – jak ją prawidłowo dobrać?

Przy wyborze kurtki softshell warto pamiętać o tym, że jest to odzież lekka i dopasowująca się do kształtu ciała, więc ważne jest wybranie właściwego rozmiaru. Zbyt duży zmniejszy naszą aerodynamikę, która jest szczególnie ważna dla biegaczy i kolarzy. Z kolei zbyt mały nie tylko sprawi, że będziemy śmiesznie wyglądać, lecz także ograniczy nasze ruchy. Należy tak dobrać rozmiar, aby bez problemu móc założyć pierwszą warstwę pod spodem. Warto także kierować się indywidualnymi preferencjami jak grubość materiału, jego przepuszczalność powietrza dodatkowe elementy w postaci kieszeni, czy pasków odblaskowych.

Kurtka softshell z pewnością jest obowiązkowym elementem ubioru każdego sportowca, który uwielbia aktywność fizyczną nawet wtedy, gdy pogoda nie do końca sprzyja. Jej uniwersalność i niezawodność z pewnością są cechami, obok których żaden sportowiec nie może przejść obojetnie.

Ofertę na sprzęt outdoor i odzież techniczną prezentuje sklep ZielonySklep.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj