5 miejsc, które warto zobaczyć w Finlandii

Miejsca, które warto zobaczyć w Finlandii

Finowie nie narzekają na zimę. Dlatego w ich kraju nie brakuje zimowych atrakcji. Sprawdźcie, które miejsca w Finlandii warto zobaczyć podczas najbliższej wizyty.  

1. Zamek śnieżny w Kemi

Co roku budowany ze śniegu i lodu. Mieści się w nim hotel i restauracja. Nocleg można zarezerwować już od 145 euro. Łóżka w pokojach wykonano z brył lodu i przykryto skórami reniferów. Bajkowy wygląd zamku sprawia, że kręci się tu dużo teledysków oraz organizuje pokazy mody. Przygotowano też specjalną kaplicę, w której odbywają się śluby i chrzciny.

Zamek śnieżny w Kemi
Fot. Facebook.com / LumiLinnaSnowCastle

2. Sauna w Yllas

Gondolę wyciągu narciarskiego przerobiono na saunę. Wyłożona jest ona drewnem, a w środku znajduje się piec utrzymujący stałą temperaturę 80 stopni Celsjusza. W środku zmieszczą się maksymalnie 4 osoby.

Sauna w Finlandii

3. Park narodowy Lemmenjoki

Jeden z największych parków narodowych w Europie. Jego powierzchnia wynosi aż 2855 km2. Żyją tu przede wszystkim renifery, ale można zobaczyć także niedźwiedzie, orły rosomaki czy wilki. Idealne miejsce na spacer lub sesję zdjęciową w Finlandii.

Lemmenjoki - park narodowy
Fot. nationalparks.fi

4. Dom Świętego Mikołaja

Symbol Laponii i całoroczna atrakcja. Mieści się tu fabryka zabawek, miejsce do nadawania listów czy restauracja. Oczywiście można sobie zrobić zdjęcie z sympatycznym panem z brodą.

Dom Świętego Mikołaja
Fot. Santaclausvillage.info

5. Kakslauttanen Arctic Resort

Coś dla miłośników luksusu. Znajdziecie tu drewniane domki i igloo ze szkła. Za nocleg w resorcie trzeba zapłacić nawet 1000 euro. Na miejscu znajdziecie kilka saun i restaurację serwującą wykwintne dania.

Kakslauttanen Arctic Resort
Fot. facebook.com/kakslauttanen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj