Fiva. Przekroczyć granicę strachu

W 1969 r. młodzi wspinacze postanowili zmierzyć się z tzw. Ścianą Trolli, najwyższą w Europie ścianą skalną. Ta wyprawa mogła kosztować ich życie. Po 48 latach Gordon Stainforth, jeden z uczestników eskapady, postanowił opowiedzieć o tragicznych wydarzeniach.

Wspinacze byli pewni swoich umiejętności. To sprawiło, że zlekceważyli zagrożenie. Ich wspinaczka miała zająć jeden dzień. Okazała się jednak kilkudziesięciogodzinnym testem sprawnościowym i próbą charakteru.

W książce Fiva. Przekroczyć granicę strachu autor dzieli się swoimi przemyśleniami. Trzeba przyznać, że choć od wydarzeń minęło wiele lat, to czytelnik nie czuje upływu czasu. Wszystko dlatego, że Gordon opowiada swoją historię bardzo szczegółowo. Może wydawać się, że wyprawa zakończyła się kilka dni temu.

Książka jest też przestrogą zarówno dla doświadczonych wspinaczy, jak i zupełnych nowicjuszy. Choć z jednej strony czytelnik będzie podziwiał opanowanie uczestników wyprawy czy ich umiejętność rozwiązywania problemów, to z drugiej ciężko nie zauważyć, iż młodzi wówczas chłopcy zachowali się bardzo nieodpowiedzialnie.

Fiva. Przekroczyć granicę to książka, która zbiera bardzo recenzje i zdobywa pierwsze nagrody. Od niedawna dostępna jest także na polskim rynku. Za jej wydanie odpowiada Wydawnictwo Poznańskie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj