Najlepsze książki o modzie męskiej

Publikacje na temat mody

Na rynku wydawniczym książek o modzie męskiej jest wciąż mniej niż publikacji kierowanych do kobiet. Poniższe pozycje powinien jednak posiadać w domowej biblioteczce każdy stylowy mężczyzna. Ich autorzy dzielą się wiedzą i dają swoim czytelnikom naprawdę wiele wskazówek. 

  • Rzeczowo o modzie męskiej – Michał Kędziora

Debiutancka książka jednego z najbardziej znanych blogerów publikujących modowe artykuły i własne stylizacje. Ładnie wydany poradnik, który można nazwać swoistym przewodnikiem po świecie mody. Książka napisana jest prostym językiem i kierowana głównie do osób rozpoczynających swoją przygodę z męską elegancją. Dużym plusem są wskazówki dla osób o zróżnicowanych gustach. Z poradnika zadowoleni będą nie tylko miłośnicy garniturów. Minusem, że wiele z tematów było już częściowo lub w całości poruszanych na blogu.

  • Gentleman. Moda ponadczasowa – Bernhard Roetzel

Książka niemieckiego autora została przetłumaczona na kilkanaście języków. To poradnik gentlemena – oprócz tematów związanych z ubiorem mężczyzn Bernhard Roetzel porusza także kwestie pielęgnacyjne twarzy, dłoni czy włosów. Wydanie bogate jest w ilustracje, które z pewnością staną się dla czytelników modową inspiracją. Autor dzieli się wieloma poradami, opisuje też najlepsze jego zdaniem marki odzieżowe i obuwnicze. Pozycja obowiązkowa.

  • Gentleman. Mężczyzna z klasą – Bernhard Roetzel

Kolejna publikacja Bernharda Roetzela. Autor stara się odpowiedzieć na pytanie, jak dobrze wyglądać w zależności od okazji i okoliczności. Podpowiada również, jak dobrać najlepszy krój marynarki i na co zwracać uwagę przy zakupie obuwia. Książka jest bardzo ładnie wydana, z pewnością nadaje się na prezent dla każdego gentlemana – oczywiście pod warunkiem, że jej jeszcze nie ma.

  • Podręcznik stylu dla mężczyzn – Esquire

Redaktorzy popularnego magazynu Esquire przygotowali poradnik dla nowoczesnych mężczyzn. Publikacja jest zbiorem wskazówek począwszy od ubioru, po fryzurę i dodatki. Kierowana jest do osób, które chcą zrobić dobre wrażenie w każdej sytuacji. Wszystkie porady oparte są na klasyce.

  • Smart Casual – Krzysztof Łoszewski

Książka nie jest debiutem Krzysztofa Łoszewskiego, który wcześniej wydał poradnik Dress Code: Tajemnice męskiej elegancji. W drugiej publikacji autor stara się opisywać bardziej swobodny styl. Książka zawiera wiele porad dotyczących wyboru poszczególnych ubrań. Jeśli chcecie wyglądać elegancko, ale niekoniecznie chodzić w garniturze, to zapoznajcie się z tym poradnikiem polskiego autora.

(Fot. główna – Salvatore Ferragamo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj