Gant – marka, która garściami czerpie ze stylu preppy

Styl preppy w modzie męskiej
Fot. Gant

Choć dziś jest kojarzona ze Szwecją, to powstała i rozwijała się w Stanach Zjednoczonych. 

Wszystko zaczęło się w 1914 r. Ukrainiec Bernard Gantmacher przybył na studia do Nowego Jorku. Żeby utrzymać się w mieście, musiał pracować. Dlatego zatrudnił się w fabryce koszul. Tam poznał wszystkie zasady produkcji odzieży i po kilku latach postanowił samodzielnie tworzyć różne produkty. Początkowo był podwykonawcą – najpierw dla mniej znanych, a potem renomowanych firm. W branży bardzo ceniono jakość wyrobów Bernarda, dlatego mężczyzna postanowił założyć własną markę Gant New Heaven.

Opinie o firmie Gant
Fot. Gant

Przez wiele lat koszule były jedynym asortymentem i tym samym wizytówką firmy. Dopiero kilkanaście lat później zdecydowano się rozszerzyć oferowany towar. Po zmianie nazwy na Giant firma zaczęła oferować także spodnie chino, koszulki polo, t-shirty, a także dodatki – okulary czy perfumy. Obecnie trzy podstawowe linie produktowe to Gant, Gant by Michael Bastian i Gant Rugger.

Produkty Gant chętnie noszą studenci prestiżowych uczelni. W każdej z kolekcji oferowane są ponadto koszule wykonane we współpracy z elitarnym uniwersytetem Yale.

Posiadasz jakiś produkt firmy Gant? Zostaw swoją opinię w komentarzach.

4 KOMENTARZE

  1. Kupuje rzeczy tej marki tanie nie są ale rewelacja,jakośc , wykończenie . Właśnie ida do mnie buty pierwsze mysle ze tez będą extra..

  2. Nie wiedzialem ze 100 lat temu studenci z Ukrainy studiowali w Nowym Jorku a wieczorami szyli koszule zeby dorobic na utrzymanie. Ciekawe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj