Giorgio Armani – niedoszły lekarz, który stał się ikoną mody

Giorgio Armani
Fot. Armani

To jedna z największych postaci w historii mody męskiej. Giorgio Armaniego zna chyba każdy miłośnik dobrego stylu.

Urodził się w 1934 r. w Piacenzie. Początkowo chciał być lekarzem. Po szkole średniej rozpoczął nawet studia medyczne, ale przerwał je po 2 latach. Nie był z rodziny związanej z branżą modową. Tym samym swoją przygodę z odzieżą rozpoczął stosunkowo późno, bo w wieku dwudziestu kilku lat. Wszystko zaczęło się od pracy w domach handlowych La Rainascente. Najpierw dekorował wystawy, potem został menadżerem tego miejsca. Giorgio pracował tam przez 7 lat. Do czasu, kiedy otrzymał propozycję objęcia stanowiska głównego projektanta marki Nino Cerruti. Przed rozpoczęciem nowej pracy zdobywał wiedzę na temat produkcji w jednej z fabryk marki.

W 1970 r. Giorgio Armani założył własne studio projektowe. Najpierw wykonywał zlecenia dla kilkunastu firm. Potem założył odrębną markę. Głównymi produktami w kolekcjach Armaniego były marynarki i garnitury. To on jako pierwszy nadał tym artykułom mniej formalny charakter. Pozbawił je poduszek, podszewek i sztywnych tkanin. Armani szybo zyskał popularność. Jego ubrania stały się popularne nie tylko we Włoszech, ale również w Stanach Zjednoczonych. Projektant podpisał umowę ze znanym amerykańskim domem mody Barneys. Pomogły też dobre kontakty w środowisku producentów filmowych. Armani rozpoczął produkcję kostiumów do filmowych hitów.

Luksusową odzież pokochały osoby z wyższych sfer. Jednak dziś Armani kieruje swoje produkty także do klasy średniej. To właśnie dla tej grupy projektant stworzył nowe linie: Emporio Armani, Armani Jeans czy Armani Exchange.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj