Skórzany pasek zegarka. Jak o niego dbać?

Zegarek formalny Omega
Fot. Omega

O zegarek należy dbać nie mniej niż o ubranie czy obuwie. Dziś przyjrzymy się czasomierzom wyposażonym w skórzany pasek.

Wydałeś dużą sumę na nowy zegarek? Jeśli wybrałeś model ze skórzanym paskiem, zastanawiasz się pewnie, jak sprawić, żeby produkt służył ci jak najdłużej. Czas na sprawdzone porady.

Dbamy o zegarek

Warto pamiętać, że osoby z tendencją do nadmiernego pocenia przedramienia nie powinny nosić zegarka codziennie. Zasada jest podobna, jak ta w przypadku butów. Kiedy są wilgotne, to należy odłożyć je na jeden dzień, aby skóra odpoczęła. Inaczej powstanie nieprzyjemny zapach. Nadmiar wilgoci w przypadku zegarka sprawi, że pasek będzie nadawał się do wymiany.

Co zrobić, kiedy pasek zegarka jest wilgotny?

Pasek zegarka należy zawsze wysuszyć, ale w temperaturze pokojowej. Poważnym błędem jest suszenie czasomierza na słońcu lub co gorsza na grzejniku. Wówczas skóra szybko popęka.

Wygięty pasek

Wielu mężczyzn zastanawia się, dlaczego ich pasek jest krzywy. To coś normalnego, bo dopasowuje się on do nadgarstka. Nie należy go na siłę prostować. Wyginanie paska szybko doprowadzi do jego uszkodzenia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj