Kurtka pikowana „husky”. Wygodna i stylowa

Jaką kurtkę pikowaną kupić
Fot. Barbour

To symbol mody brytyjskiej. Kurtka pikowana jest jednak coraz chętniej noszona także w Włoszech. Stopniowo pojawia się również w innych europejskich krajach.

Dawniej kurtka pikowana była uważana za typ odzieży wykorzystywanej głównie przez  myśliwych. Wpływ na to miał z pewnością amerykański pułkownik Sir Stephen Guylas. Po przejściu na emeryturę polowania stały się jego główną pasją. Potrzebował odpowiedniej odzieży, dlatego zaprojektował lekką kurtkę, która chroniła go przed chłodem i jednocześnie zapewniała komfort. Skąd nazwa husky? Oczywiście od popularnej rasy psa.

Charakterystyczną cechą kurtki pikowanej są skośne kwadraty. Produkt ten ma także dwa rozcięcia przypominające te znane z marynarek. W tym wypadku jednak zapinane są one na zatrzaski. Kołnierz kurtki pikowanej jest wykończony tkaniną sztruksową. Klasyczny model ma najczęściej granatowy kolor. Dziś niektóre firmy odchodzą od pierwotnego fasonu kurtki pikowanej. Oferują też produkty w różnych kolorach.

Kurtkę pikowaną można połączyć z jeansami lub sztruksami. Dobrze wygląda z koszulą czy swetrem. Niektórzy styliści twierdzą, że można połączyć ją z marynarką. Nie polecamy jednak takiego zestawu jeśli zakupiona kurtka jest bardzo krótkiej długości. Wystająca marynarka spod okrycia wierzchniego nigdy nie wygląda dobrze.

Najpopularniejsze marki produkujące kurtki pikowane to Barbour i Husky.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj