Najlepsze lody w Krakowie. Ranking lodziarni

Ranking lodziarni w Krakowie
Fot. freeimages.com

Kolejne miasto i kolejna wizyta w poszukiwaniu najlepszych lodziarni. Jak zawsze wybór nie był oczywisty. Sprawdźcie, gdzie w Krakowie warto kupować lody. 

 • Lody tradycyjne – bracia Hodurek

  Lodziarnia z niesamowitą historią. W 1917 r. Jan Wójcik został ranny w Salcano we Włoszech. Przeżył, bo uratował go jeden z miejscowych żołnierzy. Panowie zaprzyjaźnili się ze sobą i Polak otrzymał przepis na prawdziwe włoskie lody. Recepturę po ponad 90 latach odnalazł wnuk Wójcika – Stanisław Hodurek, który pokazał ją braciom, a Ci najpierw produkowali lody dla zabawy, a potem założyli lodziarnię, która uznawana jest za najlepszą w Krakowie

Lody Tradycyjne Bracia Hodurek - opinie
Fot. Facebook.com / Lody Tradycyjne
 • U Marysi 

  Kolejna lodziarnia, w której podawane są naturalne lody bez konserwantów. Wśród klientów największą popularnością cieszą się smaki – bananowy i malinowy. Lody przygotowywane są na podstawie tradycyjnej receptury z Krościenka nad Dunajcem.

Lodziarnia u Marysi Kraków
Fot. Facebook.com
 • Gelato 4D Caffe

  Sieciowa lodziarnia włoskiej firmy, która istnieje już od ponad 40 lat. Wszystkie składniki sprowadzane są z Włoch

Gelato 4D Caffe opinie
Fot. Gelato 4D Cafe
 • Lodziarnia Tiffany

  Słynie z bardzo oryginalnych smaków. Właściciel lodziarni pochodzi z Iranu, skąd przywozi wiele składników – m.in. szafran, pistacje czy kardamon. Sam lokal może nie zachwyca wyglądem, ale lody to krakowska ekstraklasa.

Lodziarnia Tiffany Kraków opinie
Fot. Facebook.com / Tiffany
 • Lody u Jacka i Moniki

  Jedna z najstarszych lodziarni w Krakowie. U wielu mieszkańców miejsce to wzbudza sentyment . To właśnie tutaj już wiele lat temu rodzice zabierali swoje pociechy podczas weekendowych spacerów na lody.

Lody u Jacka i Moniki opinie
Fot. Facebook.com / Lody u Jacka i Moniki

Uważasz, że powinniśmy wspomnieć o innych lodziarniach? Napisz o tym w komentarzach. A jeśli wybierasz się do stolicy, zobacz ranking lodziarni w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj