Marks & Spencer wycofuje się z Polski. Wkrótce zamknięcie sklepów

Marks & Spencer wycofuje się z Polski
Fot. Marks & Spencer

Brytyjska sieć sklepów z odzieżą i artykułami spożywczymi Marks & Spencer zamyka punkty sprzedaży w Polsce. W naszym kraju ma ich 11. 

Na polskim rynku Marks & Spencer pojawił się w 1999 r.  Sklepy sieci zlokalizowane są m.in. w Warszawie, Gdynii, Łodzi i Wrocławiu. Jak przyznają przedstawiciele marki z powodów finansowych dalsza działalność firmy w Polsce była nieopłacalna. Władze przedsiębiorstwa przeprowadziły przegląd wszystkich sklepów Marks & Spencer poza granicami Wielkiej Brytanii. Okazało się, że salony własne na wielu rynkach przynoszą straty – w tym Polsce, natomiast dobrze rozwijają się punkty franczyzowe, których w naszym kraju nie ma.

Firma zamierza zwolnić wszystkich pracowników. Marks & Spencer wycofuje się nie tylko z polskiego rynku. Zamyka także sklepy m.in. na Węgrzech, Litwie i w Estonii.

Dobrze ocenione zostały natomiast punkty sprzedaży w Irlandii, Hongkongu i Czechach. – Dzięki silnej świadomości marki, powszechnie znanym lokalizacjom sklepów i lojalnym klientom wciąż przynoszą zyski – podkreślają przedstawiciele firmy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj