Męska koszula – jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Jak dobrać męską koszulę

Odzieżowe zakupy stanowią praktycznie zawsze duże wyzwanie dla standardowego mężczyzny. Chodzenie po sklepach, stanie w kolejkach i przymierzanie ubrań nie przynoszą im takiej przyjemności jak ich partnerkom. Choć mogłoby się wydawać, że praktycznie wszystkie elementy garderoby męskiej są do siebie podobne i nie ma w tym nic skomplikowanego – w sklepowej przymierzalni mogą zacząć pojawiać się liczne problemy.

Przede wszystkim niekiedy ciężko jest dobrze dopasować każdy szczegół do siebie. Co więcej, jeśli mężczyzna posiada nietypową budowę ciała, może się zdarzyć tak, że jeden rozmiar jest na niego za mały, lecz następny już za duży. Problemy te często pojawiają się, kiedy kupowane są koszule. Mają bowiem one dosyć nietypową i charakterystyczną tylko dla danego typu skalę wielkości. Mogą posiadać różne wyprofilowanie, nietypowe wykończenie i tym podobne cechy, które sprawią, że wybór stanie się o wiele cięższy, a stanie przed lustrem w sklepie się przedłuży. Jak jednak tego uniknąć i co należy wiedzieć o odpowiednim doborze rozmiaru?

Na jakie kolory koszul warto postawić?

Na samym początku, przed konkretnym wyborem warto zastanowić się nad kolorem koszuli. Jaka najbardziej się nam przyda, która okaże się najlepiej pasująca? Rzecz jasna, białe koszule męskie, a także błękitne koszule męskie wygrywają ze względu na klasyczność i ilość możliwości, jakie za sobą niosą. Można je bowiem założyć na wiele rożnych okazji i zawsze będzie się wyglądać odpowiednio. Zarówno na weselu, jak i spotkaniu biznesowym czy nawet świętach Bożego Narodzenia przy stole w rodzinnym gronie.

Błękitna koszula męska Jak dopasować do ciała modne koszule męskie?

Wybór odpowiedniego kroju koszuli jest bardzo ważny, ale przy tym także trudny. Jeśli będzie zbyt ciasna, może się uwydatnić brzuch i wszelkie niedoskonałości, które pragną zatuszować nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Natomiast jeśli zainwestuje się w za dużą, ogólny wygląd może się wydawać niechlujny, mało uporządkowany i niedopasowany. Oczywiście odpowiedni wybór zależy także od budowy ciała. Jeżeli mężczyzna jest bardzo szczupły, najbardziej odpowiednie okażą się dla niego koszule taliowane, czyli inaczej koszule męskie slim fit. To świetny wybór, który dopasuje się do sylwetki i nie będzie odstawał ani wisiał jak ubranie co najmniej o dwa rozmiary za małe. Tutaj należy jednak pamiętać, że ten krój nie jest zaprojektowany dla każdego, a już w szczególności dla osób, które posiadają ponadprogramowe kilogramy. Istnieje jednak pewna ogólna zasada, którą warto zapamiętać i się nią kierować podczas kupowania koszul. Mówi ona bowiem, że pod żadnym pozorem nie należy wybierać luźnych, oversizowych typów. Specjalnie za szerokie ubrania są co prawda modne, ale nie w przypadku poważnych i eleganckich elementów garderoby. Najbardziej popularnym krojem, który wybiera coraz więcej mężczyzn jest tak zwany „regular fit” .Dlaczego stał się taki lubiany? Przede wszystkim dlatego, że pasuje na większości panów, zarówno tych szczupłych, jak i tych, którzy posiadają nieco bardziej zaokrągloną sylwetkę.

Nowości w sklepie modini

Wzrost a kupno koszul

Na samym początku, przed wybraniem się do jakiegokolwiek sklepu, należy znać chociaż mniej więcej swój wzrost. Skąd jednak wiedzieć, że długość jest w sam raz? Ogólnie przyjęta reguła głosi, że perfekcyjna koszula musi być na tyle długa, aby bez problemu móc włożyć ją w spodnie i na przykład po wyciągnięciu rąk do góry, nie wychodziła z nich. Jeśli tak się dzieje, trzeba wymienić na większy rozmiar i spróbować ponownie. Oczywiście, w drugą stronę także nie można przesadzić, ponieważ wszelkie dodatkowe warstwy tkaniny, które będą się zbierały koło bioder lub na nadgarstkach nie będą wyglądać dobrze. Eleganckie koszule męskie muszą się nienagannie prezentować, aby ich właściciel wyszedł na poważnego i szanowanego pracownika, albo chociaż „współczesnego eleganta”. W dużym skrócie można powiedzieć, że należy zwracać uwagę na to, aby koszula przylegała do ciała, lecz ani nie była zbyt krótka, ani w jakikolwiek sposób nie ograniczała ruchów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj