Marki, które powinieneś znać: Persol

Opinie o marce Persol
Fot. Persol

To jedna z najpopularniejszych firm produkujących oprawki optyczne. W tym roku Persol obchodzi 100-lecie istnienia. 

W 1917 r. włoski optyk Giuseppe Ratti zaprojektował gogle ochronne dla lotników i kierowców. Następnie wprowadził je do produkcji. Do swoich potrzeb przystosowała je nie tylko włoska armia, ale także siły powietrzne Stanów Zjednoczonych.

Pierwszy model, który przyczynił się do dynamicznego rozwoju firmy, to Protector. W kolejnych latach został udoskonalany i stopniowo z wojska trafiał do mody codziennej. Jednocześnie Persol przez cały czas inwestował w technologię. W 1938 r. jako pierwsze przedsiębiorstwo na świecie zaprezentował zauszniki z elastyczną konstrukcją, która dostosowała się do kształtu twarzy.

W latach 50. XX w. Persol rozpoczął produkcję okularów przeciwsłonecznych. Jednym z najbardziej znanych produktów tej firmy jest model 714. W latach 80. z nieznanych przyczyn, pomimo dużej popularności, został wycofany ze sprzedaży i powrócił dopiero w 2007 r. W krótkim czasie ponownie zyskał sympatie klientów.

Przez długi czas Persol był firmą lokalną. Dopiero w 1991 r. otwarto pierwszy zagraniczny salon sprzedaży w Los Angeles. Dziś produkty marki można kupić w kilkunastu tys. punktów na całym świecie. Większość z nich to jednak salony na różnych zasadach współpracujące z firmą i posiadające także w ofercie akcesoria innych firm.

Posiadasz produkt marki Persol? Opublikuj swoją opinię w komentarzach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj