Czym pielęgnować buty ze skóry?

Jak pielęgnować obuwie skórzane
Fot. Saphir

Skóra to naturalny produkt pochodzenia zwierzęcego, dlatego produkty z niej wykonane wymagają nie tylko sporadycznego czyszczenia, ale także regularnej pielęgnacji. 

Jeśli użyjecie dobrych środków, to skóra nie straci swoich walorów, a z dobrych jakościowo butów będziecie cieszyć się przez wiele sezonów.

Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem czyszczenia czy pielęgnacji butów należy zadbać o to, aby obuwie było suche. Jeśli twój produkt jest przemoczony, to najpierw wysusz go w temperaturze pokojowej najlepiej z prawidłami w środku.

Jakie produkty będą przydatne podczas pielęgnacji?

 • Zmywacz do skór

  Przyda się przy większych zabrudzeniach, w tym plamach. Jest odpowiedni do wszystkich kolorów. Przed użyciem zmywacza na całych butach, należy przeprowadzić test na niewidocznym skrawku skóry.

 • Pasta do butów

  To najczęściej wykorzystywany kosmetyk do obuwia. Przy wyborze pasty warto zwrócić uwagę, aby była wyprodukowana bazie naturalnych wosków. Pamiętaj również, aby wybrać kolor najbardziej zbliżony do odcienia skóry.

 • Krem do skór z pigmentem

  Wzmacnia kolor i pokrywa rysy oraz przebarwienia. Warto wykorzystywać krem za każdym razem, kiedy zabieramy się czyszczenie obuwia.

 • Wosk

  Pełni funkcję zabezpieczającą oraz wizualną – dzięki temu kosmetykowi uzyskamy wysoki połysk.

 • Renowator

  Odnawia i chroni skórę. Ten bezbarwny krem powinno się jednak używać nie częściej niż kilka razy w roku.

 • Impregnat

  To bloker. Zapewnia wodoodporność, dzięki czemu w skórę nie będzie wnikała wilgoć. Obowiązkowy kosmetyk w sezonie zimowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj