Rainbow – opinie o biurze podróży. Czy warto

Biuro Podróży Rainbow

Rainbow to jedno z największych biur podróży w Polsce. Od 29 lat organizuje wyjazdy wakacyjne do hoteli i wycieczki objazdowe. Jakie są opinie klientów?

To biuro podróży powstało w 1990 r. Jednak obecna nazwa jest wykorzystywana od 2015 r. Wcześniej firma znana była jako Rainbow Tours. Od 2007 r. przedsiębiorstwo jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych. To sprawia, że zespół zarządzający zobowiązany jest do przekazywania informacji w formie sprawozdania finansowego, a także innych ważnych wiadomości mających istotny wpływ na sytuację gospodarczą, majątkową bądź finansową. Obecność na GPW powoduje, że wielu klientów darzy biuro podróży Rainbow zaufaniem.

Na przestrzeni lat przedstawiciele touroperatora stopniowo powiększali ofertę wakacyjną zarówno o kierunki europejskie, jak i dalekie wyjazdy egzotyczne. Firma znana jest z wycieczek objazdowych prowadzonych przez doświadczonych przewodników, dzięki czemu klienci łączą wypoczynek z odkrywaniem nowych miejsc oraz poznawaniem codziennego życia mieszkańców dalekich krajów.

W 2015 r. firma zaczęła inwestować w branże hotelarską. Rozpoczęła budowę własne sieci obiektów zlokalizowanych m.in. na greckich wyspach. Docelowo w jej skład ma wchodzić nawet kilkanaście hoteli.
Rainbow posiada jedną z najwyższych gwarancji ubezpieczeniowych na polskim rynku. Swoją ofertę sprzedaje nie tylko w polskich biurach, ale również w Czechach, na Słowacji i Litwie.

Jaka jest Twoja opinia o Rainbow? Wyjeżdżałeś z tym biurem podróży na urlop? Napisz, co sądzisz o tym touroperatorze w komentarzach.

1 KOMENTARZ

  1. Najgorsza firma ze wszystkich, które znam. NIGDY WIĘCEJ WYJAZDÓW Z RAINBOW. Właśnie zadzwoniłem, że rezygnuję z karty stałego klienta. Po tym co mnie spotkało w styczniu 2019 na Kubie już nigdy nie skorzystam z usług tej firmy. FATALNA ORGANIZACJA OCHRONY UBEZPIECZENIOWEJ realizowana przez jakąś dziadowską firmę TU EUROPA z Wrocławia, która z kolei ma umowę z centrum APRIL, ten zaś APRIL ma umowę z lokalnymi kooperantami wszystko po to żeby rozmyć odpowiedzialność w razie jak coś jest nie tak nie ma winnego. Przestrzegam wszystkich przed udziałem w imprezie turystycznej na KUBIE. Co się wydarzyło? Po kilku dniach pobytu doszło u mnie do trwających kilka godzin problemów zdrowotnych w wyniku których skierowano mnie do szpitala. Po kilkunastu godzinach wystąpiła poprawa i miałem nadzieję powrócić do dalszej objazdowej wycieczki BUENOS DIAS KUBA, ale niestety. Tu się przeliczyłem albowiem zatrzymano mnie w szpitalu JAKO ZAKŁADNIKA do czasu wypłaty przez ubezpieczyciela pieniędzy za leczenie, a firma ubezpieczeniowa która rzekomo próbowała złożyć gwarancję płatności która nie była respektowana przez blisko tydzień czasu, kiedy to przebywałem w pokoju bez okna, większość doby BEZ WODY wykonując liczne telefony sam koszt połączeń blisko 1500 złotych z wkłuciem dożylnym jako dodatkowym elementem zabezpieczającym przed opuszczeniem przeze mnie szpitala. Po tygodniu udało się opuścić budynek szpitalny w którym nie byłem od czasu opuszczenia oddziału leczony a jedynie przetrzymywany. Po powrocie reklamacje do Rainbow rozpatrzona negatywnie. Odmowa wypłaty za niewykorzystane noclegi i zadośćuczynienia. Pomimo ubezpieczenia za przerwanie imprezy turystycznej odmowa wypłaty ze względu na to że do imprezy na ostatnie 2 dni powróciłem, odmowa refundacji kosztów połączeń do rodziny i znajomych do których dzwoniłem z prośbą o pomoc w uwolnieniu z przymusowego pobytu w budynku szpitalnym. Koszt wyjazdu 10000 złotych + 1500 za telefony. WSZYSTKO PRZEPADŁO. Straty nie tylko finansowe ale i moralne. KATEGORYCZNIE ODRADZAM RAINBOW i TU EUROPA zwłaszcza osobom z niewielkimi nawet problemami zdrowotnymi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here