Pierwszy salon Reserved powstał w 1998 roku. Dziś ta polska marka obecna jest w większości centrów handlowych i stara się konkurować z takimi gigantami jak H&M czy Zara.
Założyciele Reserved – Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec początkowo (na wiele lat przed powstaniem marki) nie produkowali ubrań, a zajmowali się ich importem i dystrybucją. Najpierw kupowali gotowy towar od producentów z Łodzi, a następnie pozyskiwali go z Turcji i Tajwanu. Dopiero po wizycie w Chinach rozpoczęli produkcję odzieży. – Nie mamy gotowych produktów. Musicie złożyć zamówienie. Konkretnie, jak co ma wyglądać – mówili Chińczycy.
Od początku działalności Reserved można sklasyfikować jako tzw. „sieciówkę”. Sklepy tego typu cechują się większą liczbą krótkotrwałych kolekcji. Produkty w ich ofercie są tańsze od marek ze średniej czy wysokiej półki, częściej też oferuje się w nich promocje czy organizuje wyprzedaże.
Po podbiciu polskiego rynku Reserved rozpoczął ekspansję za granicą. Ma już sklepy m.in. w Rosji, Czechach, Chorwacji czy Bułgarii. Salony polskiej marki pojawiły się także w Niemczech, a zarządzający firmą chcą stopniowo uruchamiać je w innych krajach – głównie w Europie Zachodniej.
Co ciekawe większościowi udziałowcy Reserved – Marek Piechocki i Jerzy Lubianiec – pomimo zajmowania wysokich miejsc na liście najbogatszych Polaków – bardzo chronią swoją prywatność. W mediach ciężko znaleźć choć jedną fotografię przedstawiającą wygląd obu biznesmenów. Kiedy jeden z blogerów udostępnił zdjęcia założycieli Reserved, szybko otrzymał informacje, że musi je usunąć. – Nie chodzę na spotkania, na których będą fotografowie. Dzięki temu mogę spokojnie wychowywać swoje dzieci, nikt nie wytyka mnie palcami – tak Marek Piechocki tłumaczył w jednym z wywiadów ochronę swojego wizerunku.