Stylowy strój na plażę. W co się ubrać?

Strój na plażę
Fot. David Gandy For Autograph 2015

Panowie zazwyczaj lekceważą modę plażową. Nie wszystkich interesuje to, jak wyglądają na plaży i w drodze do niej. A przecież często trzeba pokonać nawet kilkaset metrów. Slipki i ręcznik zawieszony na szyi – to nie jest dobre rozwiązanie. Czas je zmienić.

Wiadomo, że priorytetem jest wówczas wygoda. Ale to przecież nie oznacza, że nie można wyglądać stylowo.

Jasna koszula z lnu

W czasie letnich upałów nie ma nic lepszego niż produkt wykonany z tej tkaniny. Jeśli len będzie dobrej jakości, to żaden inny surowiec nie zapewni nam takiego komfortu. Najlepiej wybrać produkt z długimi rękawami, które można podwinąć. W stylizacji na plażę można jednak też wyjątkowo wybrać koszulę z krótkimi rękawkami. Na plaży oczywiście możecie ją już zdjąć. Zamienniki? Jasny t-shirt lub koszulka polo. Nie da to jednak tego samego efektu.

Koszula Lniana
Fot. Zalando / Pier One

Spodenki i bielizna

Na plażę powinniśmy wybrać zwykłe szorty. Pod spód możemy założyć zwykłą bieliznę, a na plaży zmienić ją na strój kąpielowy. To najlepsze rozwiązanie pod względem komfortu, ale nie zawsze jest praktyczne. Większość mężczyzn wybiera drugą opcję i wkłada pod spód od razu strój kąpielowy. Pamiętajcie jednak, że jeśli odległość między hotelem a plażą jest duża, to taki spacer nie jest niczym przyjemnym.

A jeśli o samym stroju kąpielowym mowa. To dziś popularniejsze od kąpielówek są szorty do pływania. Mają one luźniejszy fason i szyte są zazwyczaj z bawełny i poliamidu lub poliestru.

Szorty na plażę
Fot. Zalando

Obuwie

W przypadku większej odległości dobrym wyborem będą buty żeglarskie lub espadryle. Ciekawą propozycją są także tzw. buty piankowe. Wyglądem przypominają np. trampki czy mokasyny, ale można w nich nie tylko chodzić, ale także pływać. Jeśli odległość do plaży jest niewielka, to od razu można włożyć klapki syntetyczne.

Obuwie żeglarskie
Fot. Sperry

Torba

Najlepszym wyborem będzie lekka torba z jasnego płótna. Nie wybierajcie torby skórzanej, bo szybko się nagrzewa i jest ciężka. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabranie większego plecaka.

Torba płócienna
Fot. Spartoo

Nakrycie głowy

Wspominaliśmy o nim w jednym z poprzednich artykułów. Kapelusz Panama, kaszkiet lub czapka z daszkiem – to najlepsze rozwiązania.

Letnie nakrycia głowy - najlepsze propozycje
Fot. Bailey Hats 2015

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj