Czy tylko jeden element stylizacji może mieć wzór?

To częste pytanie zadawane stylistom. Czy łączenie różnych wzorów jest poprawne? A może to błąd i takie zestawienie nigdy nie będzie wyglądało dobrze? Odpowiadamy.

Stylizacje z jednym wzorem to najczęściej tzw. pójście na łatwiznę. Często możemy je zobaczyć na manekinach w sklepach czy też w reklamach telewizyjnych. W większości przypadków są one monotonne i nijakie, choć oczywiście czasem zdarzają się rewelacyjne zestawy przygotowane przez doświadczonych stylistów.

Łączenie wzorów to natomiast przejście z poziomu podstawowego na średnio zaawansowany. Na pewno przygotowanie takich zestawień wymaga wprawy i wyczucia. Jednak efekt będzie znakomity. Połączenie kraciastej marynarki z koszulą w groszki? Dlaczego nie.

Warto jednak pamiętać, że jeśli łączymy podobne wzory to ich skala powinna być zróżnicowana. Inaczej jest w przypadku łączenia odmiennych wzorów. Kiedy zestawiamy ze sobą np. prążek i kratkę, to ich skala musi być zbliżona.

1 KOMENTARZ

  1. To prawda, że łączenie wzorów to wyższa szkoła jazdy. Dlatego dla 90% facetów jest to temat nie do ogarnięcia. Zdjęcie tytułowe, pomimo że przedstawia dobrze dobrane kolory i rozmiar na sylwetce, to „kręci w oczach”. Wydaje mi się, że wyjście na miasto lub do pracy w podobnym zestawieniu nie wzbudzi uznania w otoczeniu, przynajmniej nie takie jak prosta elegancja. Taką stylizację widzę raczej na wybiegu lub targach, jako próbę wybadania opinii lub subtelną prowokację. Osobiście wolę trzymać się prostoty, ponieważ chęć wyróżnienia i zaimponowania może zaprowadzić na manowce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj