Szorty – czy są stylowym elementem garderoby?

Szorty - czy mogą być stylowe
Fot. H&M

Mają tyle samo zwolenników, ile przeciwników. Czy mężczyzna powinien odsłaniać nogi? Szorty nadają się tylko do piaskownicy, a może elegancki facet wcale nie musi nosić zawsze długich spodni? 

Wszystko zależy od okazji. Szortów nie powinno się wkładać do pracy i na oficjalne spotkania. Weekendowy spacer? Jeśli będziesz czuł się w nich dobrze, to nie ma żadnych przeciwwskazań.

Co ciekawe, szorty nie były ubiorem stworzonym dla dzieci. Ich historia jest związana z armią. Były one częścią uniformu wojsk brytyjskich. W XIX w. żołnierze służyli w ciepłych krajach. Potrzebowali więc stroju, w którym czuliby się komfortowo. Potem szorty stały się częścią strojów sportowych.

Idealne szorty

Za stylowe można uznać szorty wzorowane na chinosach. Najbardziej klasyczne będą te w kolorze beżowym. W zależności od pozostałych elementów stylizacji, można wybrać też szorty w innych odcieniach. Najlepiej jeśli spodnie zostały wykonane z naturalnych tkanin – bawełny czy lnu. Pamiętajcie, żeby nie nosić spodni bojówek czy szortów z logotypami klubów sportowych. W takich strojach będziecie wyglądali jak młodzi niedojrzali chłopcy, a nie stylowi i pewni siebie mężczyźni.

Szorty nie powinny być zbyt długie. Lepiej zrezygnować z popularnych w naszym kraju spodni 3/4. Zaburzają one proporcje całej sylwetki i źle wyglądają w szczególności u osób niskich. Najlepiej wypadają szorty, które kończą się na górnej krawędzi kolana lub 5-8 cm powyżej tego miejsca.

Z czym połączyć szorty?

Bardzo dobrze będzie wyglądało połączenie krótkich spodni z nieformalną koszulą z długim rękawem. Produkt taki powinien być jednak dopasowany. Kiedy włożymy koszulę w spodnie, nie mogą być zauważalne fałdy materiału nad paskiem, zwane potocznie efektem spadochronu. Dobrym pomysłem jest również zestawienie szortów z koszulką polo. Jeśli chodzi o obuwie, to do krótkich spodni pasują mokasyny, espadryle czy tenisówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj