Koszulka polo. Z kortu tenisowego do mody codziennej

Ubranie na wakacje
Fot. Lacoste

To najbardziej znany element męskiej garderoby związany z tenisem. Popularność zawdzięcza oczywiście zawodnikowi Rene Lacoste, ale jeszcze wcześniej jej pierwowzór wykorzystywany był w brytyjskiej armii.

Rene Lacoste to francuski tenisista znany ze wspaniałej gry i jednocześnie wielu sukcesów. M.in. dwa razy wygrał prestiżowy Wimbledon. Jako jeden z nielicznych wówczas sportowców przywiązywał bardzo dużą uwagę do odpowiedniego doboru ubrań.

To właśnie on jako pierwszy pojawił się na korcie w koszulce polo, wcześniej bowiem zawodnicy nosili wyłącznie koszule z długim rękawem. Inni gracze bardzo szybko zapragnęli produktu, który posiadał Lacoste. Spodobała im się ta bawełniana koszulka z miękkim kołnierzykiem. Rene wspólnie ze znajomym postanowili wykorzystać tę szansę i założyli przedsiębiorstwo produkujące koszulki. Tak powstała marka Lacoste, która szybko stała się jedną z najpopularniejszych na świecie.

Choć zawodowi tenisiści obecnie rzadko występują na korcie w koszulkach polo, to produkt ten przyjął się w modzie codziennej. Klasyczna koszulka polo jest jednokolorowa, z miękkim kołnierzykiem i zapięciem na dwa guziki. Wykonana jest z bawełnianej dzianiny typu pika, która wyróżnia się specjalnym rodzajem splotu przypominającym siatkę. Od strony wewnętrznej jest ona miękka i przyjemna w dotyku, natomiast od wewnętrznej szorstka.

Lacoste wspólnie z markami Ralph Lauren i Tommy Hilfiger są najpopularniejszymi firmami produkującymi tego typu produkty z wysokiej jakości bawełny, tzw. piqe. Koszulki polo są jednak dostępne także w markach specjalizujących się w tzw. fast fashion, czyli popularnych sieciówkach. Produkty te często odbiegają od klasycznych artykułów nie tylko jakością, ale także wzornictwem. Zapinane są na większą liczbę guzików, mają różne wzory czy twarde kołnierzyki.

Posiadasz koszulkę polo? Zostaw swoją opinię w komentarzach

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj