Marki, które powinieneś znać: Tod’s

Driving Mocs
Fot. Tod's

Produktów tej firmy nie sposób pomylić z artykułami innych marek. Tod’s to najsłynniejszy producent mokasynów dla kierowców, tzw. driving mocs

Obuwie tej marki to symbol klasyki, prostoty i oczywiście włoskiego stylu. A wszystko zaczęło się w jednej z niewielkich miejscowości włoskiego regionu Marche. W małej piwnicy uruchomiono tam zakład szewski. Od początku słynął z przywiązania do jakości skór oraz odpowiedniego wykończenia i konstrukcji obuwia.

Przez wiele lat skala produkcji obuwia była jednak niewielka. Zmieniło się to dopiero po zakończeniu II wojny światowej, kiedy firmę przejął syn właściciela Dorino. Oprócz pasji do mody miał smykałkę do biznesu i sporo kontaktów w Stanach Zjednoczonych. Szybko nawiązał współpracę z amerykańskimi domami mody. Tamtejszym klientom bardzo podobały się produkty z Włoch. Sprzedaż produktów Tod’s rosła.

Same obuwie dla kierowców wymyślił wnuk założyciela – Diego, który już jako nastolatek zaangażował się w działalność firmy. Kiedy przebywał w USA, zobaczył na wystawie jednego z domów mody ciekawy typ mokasynów. Podobała mu się konstrukcja buta, jednak był zażenowany jego jakością. Postanowił udoskonalić ten produkt. Prawie rok trwała praca nad nową wersją obuwia, którą dziś nazywamy driving mocs.

Produkt okazał się hitem i dziś jest symbolem marki. Buty te produkowane są od kilkudziesięciu lat. Ich fanami byli m.in. prezes Fiata Gianni Agnelli czy Prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy. Pomimo dużej popularności produkty wciąż są wykonywane we włoskiej fabryce. Częściowo ręcznie, bo górna część cholewki zszywana jest przez rzemieślników. Markę wielokrotnie próbowały przejąć duże koncerny odzieżowe, ale do dziś pozostała rodzinnym biznesem.

Posiadasz produkt tej marki? Napisz opinię o Tod’s w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj