5 zapomnianych męskich dodatków. Prawie nikt ich już nie używa

Zapomniane dodatki
Fot. Ted Baker

Lata lecą, a moda cały czas się zmienia. Dodatki przypomniane w dzisiejszym artykule, kiedyś były niezbędnymi gadżetami, a dziś mało kto o nich pamięta. 

Opaski do koszul

Dawniej koszula nie była szyta w tak wielu rozmiarach. Mężczyźni mieli zatem problem, aby dobrze ją dopasować. Zazwyczaj kupiony przez nich produkt miał za długie rękawy. Przeróbki krawieckie nie należy do najtańszych usług, dlatego wymyślono specjalne opaski. Blokowały one nadmiar materiału powyżej łokcia. Nie były one widoczne po założeniu marynarki. Co ciekawe, dziś elastyczne opaski są także dostępne w ofercie brytyjskich marek. Jednak kupują je głównie miłośnicy stylu retro.

Elastyczne opaski
Fot. Albert Thurston

Zegarek kieszonkowy

Taki gadżet posiadali kiedyś niemal wszyscy dżentelmeni. Najczęściej zegarek był dosyć duży, ale mieścił się w kieszonce kamizelki, która była dawniej podstawowym elementem stylizacji. Podobnie jak dzisiaj zegarki prezentowały status materialny ich właściciela. Produkowano zarówno tanie minimalistyczne modele, jak i zdobione drogimi kamieniami z kopertą ze złota lub srebra.

Zegarek kieszonkowy
Fot. Omega

Bawełniana chustka

Kiedyś każdy mężczyzna nosił ją w spodniach. Początkowo służyła do ocierania potu z czoła, potem wykorzystywano ją także do wycierania nosa. Dziś, kiedy mamy do wyboru chustki papierowe, korzystanie z produktu bawełnianego wydaje się bardzo niepraktyczne. Co ciekawe, kilka firm wciąż je produkuje. Niektórzy uważają, że bawełniana chustka jest podstawowym dodatkiem do stroju formalnego, takiego jak frak czy smoking.

Chusteczka bawełniana
Fot. T.M. Lewin

Szczotka do ubrań

Kiedyś były często używane. Dziś szczotki do ubrań zostały zastąpione przez plastikowe rolki pokryte taśmą klejącą. Wiele osób uważa, że to błąd. Rolka z taśmą zbiera jedynie pyłki z powierzchni tkaniny, natomiast tradycyjna szczotka bardziej oczyszcza materiał.

Szczotka do czyszczenia odzieży
Fot. joinerynyc.com

Laska

Dziś kojarzy się głównie z osobami starszymi i schorowanymi, ale dawniej była stylowym dodatkiem. Pełniła funkcję ozdobną i posiadali ją nawet młodzi mężczyźni. Laski często były zdobione metalami szlachetnymi. Zdarzało się również, że były wykonane z egzotycznych gatunków drewna.

Laska spacerowa
Fot. materiały dystrybutora filmu “Wielki Gatsby”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj