Arrinera Hussarya – nowy polski supersamochód. Będzie lepszy niż Ferrari?

Polski samochód wyścigowy
Fot. Arrinera S.A. / Facebook.com

To auto, od podstaw zaprojektowane przez polską firmę, ma konkurować m.in. z Lamborghini, Ferrari czy Porsche. Kosztuje ponad milion złotych i wzbudza spore zainteresowanie na całym świecie. 

Samochód wyścigowy powstał m.in. przy wsparciu projektantów i inżynierów z Politechniki Warszawskiej. Niedawno został zaprezentowany w Warszawie. Za jego kierownicą zasiadł m.in. minister rozwoju Mateusz Morawiecki, który nie krył radości.

– Od czasów dwudziestolecia międzywojennego w dziedzinie przemysłu samochodowego nie zrealizowano w Polsce niczego na tak wysokim poziomie. Arrinera Hussarya to przykład polskiego samochodu wyścigowego, który może konkurować z najbardziej uznanymi i doświadczonymi markami. To także wyjątkowa wizytówka polskiej technologii i polskiego eksportu  – mówił minister.

Firma Arrinera S.A, która jest producentem samochodu, pracowała nad jego stworzeniem od 2008 r. Prototyp zaprezentowała już 3 lata później. Długa na 4,7 m Hussarya kryje w sobie silnik o pojemności 7008 cm3 i mocy 505 KM. Waga pojazdu to 1250 kg. W przyszłym roku firma zamierza sprzedać 10 takich pojazdów.

Warto dodać, że wkrótce supersamochód doczeka się brata. Arrinera zamierza bowiem wyprodukować model przystosowany do jazdy po polskich drogach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj