Jaka jest prawidłowa długość rękawa marynarki?

Odpowiednia długość rękawa marynarki
Fot. Dom Bagnato

Jest wiele teorii na temat tego, jak długi powinien być rękaw marynarki. Wiele z nich to zwykłe wymysły pracowników sklepów, którzy chcą sprzedać zalegający towar za wszelką cenę. I to częściowo oni odpowiedzialni są za to, że większość osób w Polsce nosi produkty, które mają za długie rękawy.

Źle dobrane rozmiary to jeden z głównych błędów popełnianych przez mężczyzn. Wspominaliśmy o nim w jednym z wcześniejszych artykułów. Brak doświadczenia w zakupie eleganckich ubrań, poleganie na sprzedawcy, zły sposób przymierzenia – wszystko to sprawia, że osoby zmieniające swój styl mają problem z wybraniem marynarki, która będzie do nich idealnie pasowała.

Przede wszystkim rękaw produktu nie powinien zasłaniać dłoni w naturalnej pozycji wzdłuż tułowia. Często spotykany widok w sklepie, to panowie, którzy mierzą marynarki, wyciągając ręce przed siebie na wysokość barków. Czy ktoś z Was tak chodzi po ulicy? Jeśli w taki sposób będziecie mierzyć marynarkę, to wasze dłonie będą zasłonięte i zamiast pracować lub spędzać miło czas na spotkaniu, skupicie się na ciągłym podciąganiu rękawów.

Błędne są porady, że rękaw powinien sięgać do kciuka (będzie za długi) oraz że warto zostawić zapas, który w niczym nie przeszkadza (to już taktyka wypychania towaru przez sprzedawców).

Jeśli kupujecie marynarkę to najlepiej przymierzać ją na koszule, której mankiet powinien wystawać na 1 lub 2 centymetry i sięgać do nasady kciuka. Kiedy wiecie już jaką długość powinna mieć koszula, łatwiej będzie dobrać do niej marynarkę.

Spójrzcie na zdjęcia. Pierwsze z nich przedstawia nieprawidłową długość rękawów w marynarce i niestety pochodzi z ekspozycji sklepowej.

Za długie rękawy marynarki
Fot. Answear.com

A teraz czas na dobrze dobraną marynarkę. Modelowi przygotowano dopasowany produkt.

Dobrze dobrana marynarka
Fot. Suitsupply

 

Nie jesteś pewien, czy Twoja marynarka ma prawidłową długość rękawa? Opublikuj zdjęcie w komentarzach, a otrzymasz pomocy naszego stylisty.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj