Największe modowe błędy popełniane przez mężczyzn

Modowe błędy mężczyzn
Fot. Windsor

Dlaczego stylowych mężczyzn jest stosunkowo niewielu? Bo tylko mała grupa facetów nie popełnia błędów omówionych w tym artykule. Teraz możesz do niej dołączyć.

  • Podróbki

Wciąż mają się dobrze i znajdują właścicieli. Choć od lat likwidowane są targowiska takie jak dawny „Jarmark Europa” to nadal m.in. w internecie kwitnie handel nieautentycznymi artykułami. Towary z sieci widujemy potem na polskich ulicach – duże napisy na nieoryginalnych koszulkach czy wzory, jak kratka Burberrego, którą w sezonie zimowym spotkamy na szalach noszonych zarówno przez nastolatki, jak i kobiety na emeryturze.

Wśród odzieży męskiej najczęściej podrabiane marki to m.in. Lacoste i Ralph Lauren. Nieodwzorowane logotypy, plastikowe guziki czy słabszy materiał i dużo gorsza jakość wykonania – tym najczęściej charakteryzują się towary nieoryginalne.

Nie każdego stać na marki luksusowe. Stylowy mężczyzna powinien dążyć do tego, aby mieć jeden produkt wysokiej jakości niż 10 podróbek w szafie. Nie ma nic gorszego niż zwrócenie uwagi przez inną osobę, że nosimy podrobione ubrania.

  • Za duże rozmiary

Rękawy kurtek, płaszczy czy marynarek zakrywające dłonie, za szerokie koszule z efektem spadochronu – to najczęściej widoczne błędy na polskich ulicach. Dużym problemem są także zbyt długie spodnie. Nietrudno spotkać pana z niechlujną harmonijką, która tworzy się przez nadmiar materiału. Niedopasowana długość spodni sprawia, że nogi są optyczne skrócone, a łydki pogrubione. Ten błąd popełniają nawet osoby z naszej listy najlepiej ubranych Polaków. 

Dlaczego mężczyźni kupują zbyt duże ubrania? Po części odpowiedzialni są za to sprzedawcy, którzy nie potrafią doradzić klientom i pomóc w wyborze odpowiedniego rozmiaru. Często jednak sami konsumenci kupują rzeczy zbyt duże, ponieważ uważają, że mogą wkrótce przytyć.

  • Brzydkie buty

W polskich sklepach oferowanych jest niewiele modeli klasycznego obuwia męskiego. To widać na nogach mężczyzn, nawet tych aspirujących do miana biznesmenów. Buty z „czubami do góry”, różnokolorowe, ze słabej jakości skóry – tzw. „koszmarków obuwniczych” wciąż nie brakuje. Ten stan rzeczy powoli zmieniają sklepy internetowe, które w asortymencie posiadają artykuły marek zagranicznych.

  • Czarny i szary – ulubione kolory

Podobno ulubiony kolor ludzi to niebieski. Niestety nie odnosi się to do odzieży, przynajmniej tej noszonej przez większość Polaków. Na ulicach dominują czarne i szare barwy oraz ich rozmaite mieszanki. Dlaczego? Bo statystyczny mężczyzna lubi wtopić się w tłum. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z modą męską, to musisz koniecznie „zaprzyjaźnić się” z nowymi kolorami.

  • Znoszone ubrania

Zniszczone buty, sprane t-shirty, dziurawe swetry – to wszystko nie sprawi, że staniemy się „vintage”. Tego typu produkty mogą zepsuć nawet najlepszą stylizację. Nie oznacza to, że w second-handach nie można znaleźć ciekawych artykułów. Podczas zakupów zwracaj jednak uwagę, czy rzecz, która Ci się podoba, jest w dobrym stanie.

  • Niedoprasowane rzeczy 

Nawet najładniejsze rzeczy zepsują stylizację, jeśli nie będą odpowiednie wyprasowane. Tyczy się to w szczególności koszul i spodni. Choć istnieją materiały, które szybciej się gniotą – np. len – to nie oznacza, że masz zrezygnować z używania żelazka.

  • Zbyt duża liczba dodatków

Bransoletki, sygnety, łańcuchy czy wisorki w nadmiarze nie sprawią, że zrobisz dobre wrażenie. Tego typu elementy odciągają uwagę od Twojej twarzy. W tym wypadku mniej – znaczy lepiej.

  • Plecak do garnituru

Zakładasz garnitur? Pożegnaj się zatem z plecakiem. Niestety tej zasady nie wyznaje wielu mężczyzn, którzy wykorzystują garnitur jako ubranie służbowe.

  • Koszula z krótkim rękawem w eleganckich zestawach

Jeśli przygotowujesz elegancką stylizację, to koszule z krótkim rękawem pozostaw w szafie. No chyba, że chcesz, aby pomylono cię z kierowcą miejskiego autobusu.

  • Klasyczne skarpety do krótkich spodni 

Choć krótkie spodnie nie są szczytem elegancji, to jeśli już je wybierzesz, zadbaj o to, żeby posiadać specjalny rodzaj skarpet – tzw. stopki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj