Dlaczego stylowych mężczyzn jest stosunkowo niewielu? Bo tylko mała grupa facetów nie popełnia błędów omówionych w tym artykule. Teraz możesz do niej dołączyć.
-
Podróbki
Wciąż mają się dobrze i znajdują właścicieli. Choć od lat likwidowane są targowiska takie jak dawny „Jarmark Europa” to nadal m.in. w internecie kwitnie handel nieautentycznymi artykułami. Towary z sieci widujemy potem na polskich ulicach – duże napisy na nieoryginalnych koszulkach czy wzory, jak kratka Burberrego, którą w sezonie zimowym spotkamy na szalach noszonych zarówno przez nastolatki, jak i kobiety na emeryturze.
Wśród odzieży męskiej najczęściej podrabiane marki to m.in. Lacoste i Ralph Lauren. Nieodwzorowane logotypy, plastikowe guziki czy słabszy materiał i dużo gorsza jakość wykonania – tym najczęściej charakteryzują się towary nieoryginalne.
Nie każdego stać na marki luksusowe. Stylowy mężczyzna powinien dążyć do tego, aby mieć jeden produkt wysokiej jakości niż 10 podróbek w szafie. Nie ma nic gorszego niż zwrócenie uwagi przez inną osobę, że nosimy podrobione ubrania.
-
Za duże rozmiary
Rękawy kurtek, płaszczy czy marynarek zakrywające dłonie, za szerokie koszule z efektem spadochronu – to najczęściej widoczne błędy na polskich ulicach. Dużym problemem są także zbyt długie spodnie. Nietrudno spotkać pana z niechlujną harmonijką, która tworzy się przez nadmiar materiału. Niedopasowana długość spodni sprawia, że nogi są optyczne skrócone, a łydki pogrubione. Ten błąd popełniają nawet osoby z naszej listy najlepiej ubranych Polaków.
Dlaczego mężczyźni kupują zbyt duże ubrania? Po części odpowiedzialni są za to sprzedawcy, którzy nie potrafią doradzić klientom i pomóc w wyborze odpowiedniego rozmiaru. Często jednak sami konsumenci kupują rzeczy zbyt duże, ponieważ uważają, że mogą wkrótce przytyć.
-
Brzydkie buty
W polskich sklepach oferowanych jest niewiele modeli klasycznego obuwia męskiego. To widać na nogach mężczyzn, nawet tych aspirujących do miana biznesmenów. Buty z „czubami do góry”, różnokolorowe, ze słabej jakości skóry – tzw. „koszmarków obuwniczych” wciąż nie brakuje. Ten stan rzeczy powoli zmieniają sklepy internetowe, które w asortymencie posiadają artykuły marek zagranicznych.
-
Czarny i szary – ulubione kolory
Podobno ulubiony kolor ludzi to niebieski. Niestety nie odnosi się to do odzieży, przynajmniej tej noszonej przez większość Polaków. Na ulicach dominują czarne i szare barwy oraz ich rozmaite mieszanki. Dlaczego? Bo statystyczny mężczyzna lubi wtopić się w tłum. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z modą męską, to musisz koniecznie „zaprzyjaźnić się” z nowymi kolorami.
-
Znoszone ubrania
Zniszczone buty, sprane t-shirty, dziurawe swetry – to wszystko nie sprawi, że staniemy się „vintage”. Tego typu produkty mogą zepsuć nawet najlepszą stylizację. Nie oznacza to, że w second-handach nie można znaleźć ciekawych artykułów. Podczas zakupów zwracaj jednak uwagę, czy rzecz, która Ci się podoba, jest w dobrym stanie.
-
Niedoprasowane rzeczy
Nawet najładniejsze rzeczy zepsują stylizację, jeśli nie będą odpowiednie wyprasowane. Tyczy się to w szczególności koszul i spodni. Choć istnieją materiały, które szybciej się gniotą – np. len – to nie oznacza, że masz zrezygnować z używania żelazka.
-
Zbyt duża liczba dodatków
Bransoletki, sygnety, łańcuchy czy wisorki w nadmiarze nie sprawią, że zrobisz dobre wrażenie. Tego typu elementy odciągają uwagę od Twojej twarzy. W tym wypadku mniej – znaczy lepiej.
-
Plecak do garnituru
Zakładasz garnitur? Pożegnaj się zatem z plecakiem. Niestety tej zasady nie wyznaje wielu mężczyzn, którzy wykorzystują garnitur jako ubranie służbowe.
-
Koszula z krótkim rękawem w eleganckich zestawach
Jeśli przygotowujesz elegancką stylizację, to koszule z krótkim rękawem pozostaw w szafie. No chyba, że chcesz, aby pomylono cię z kierowcą miejskiego autobusu.
-
Klasyczne skarpety do krótkich spodni
Choć krótkie spodnie nie są szczytem elegancji, to jeśli już je wybierzesz, zadbaj o to, żeby posiadać specjalny rodzaj skarpet – tzw. stopki.