Dorosłe dzieci w smarkatych skarpetach

Jakie skarpety męskie wybrać?

Skarpetki mają zły PR. No, bo powiedzcie sami, czy jest gorszy prezent dla faceta, niż para skarpet? Albo: czy istnieje lepszy środek antykoncepcyjny, niż goły facet w skarpetach tudzież facet odziany w sandały i skarpety? Ale też skarpetki trzeba umieć nosić. Tak samo jak frak, garnitur czy balową suknię. Jedna strona medalu to zasady dress code’u, czyli reguły podpowiadające nam jak stosownie się ubrać na daną okoliczność. W kwestii skarpet to np. zasada, że te męskie powinny być na tyle długie, żeby facetowi w garniturze, zakładającemu nogę na nogę nie wyłaziła z nogawki owłosiona łydka.

Reglamentacja skarpet?

Poza tymi oczywistymi grzechami przeciwko skarpetkowym zasadom, inne wykroczenia w zasadzie nie istnieją. Można pofolgować wyobraźni, zrobić frajdę swojemu wewnętrznemu dziecku i uczynić skarpety jednym z tych elementów ubioru, który definiuje naszą nietuzinkowość i oryginalność. Innymi słowy, jeśli nie obliguje nas żadna oficjalna okoliczność, możemy dobrać kolorowe a nawet pstrokate skarpety we wzory z pozoru przeznaczone dla dzieci. Kto jednak powiedział, że branży skarpetkowej obowiązuje jakaś reglamentacja ze względu na wiek? Kryzys wieku średniego… albo inaczej: druga młodość daje nam prawo powrotu do sentymentalnych wspominków z lat dzieciństwa i młodości. Do ulubionych bohaterów kreskówek, którzy znów pojawiają się na podkoszulkach, piżamach, skarpetach.

Najważniejszy jest dystans

Zabawna niezobowiązująca odzież zdradza nie tylko tęsknotę za dzieciństwem, ale także dystans do niego. Wszyscy wiemy, że dziecięce gadżety na pewny etapie rozwoju stają się dla dzieci „obciachowe”. Trzeba czasu i emocjonalnego dystansu, żeby z przyjemnością i bez zażenowania powrócić do bohaterów ukochanych kreskówek, bajek Disneya czy innych ikon popkultury. Skarpety doskonale sprawdzają jako zabawny, dowcipny gadżet. Ukryte pod długimi nogawkami spodni mogą sprawiać frajdę wyłącznie właścicielowi, ale ubrane do szortów ucieszą też oko każdego przypadkowego przechodnia. Wydaje się, że kategorię „dziecięce skarpety” należałoby rozszerzyć o podkategorię „dla dorosłych dzieci”, które z hipsterską pasją bawią się stylami i trendami.

Kolorowe skarpety, nieodłącznie związane z luźnym stylem bycia, to doskonały patent na chłodne jesienne i zimowe dni – dodane do piżamowego zestawu z ciepłego polaru uprzyjemnią czas spędzany pod kocem z książką i kubkiem gorącej herbaty. Marznące stopy to dyskomfort na tyle kłopotliwy, że każdy, kto go doświadczył zaczyna przygotowania do sezonu grzewczego od nabycia miękkich skarpet.

W tajniki skarpetowego świata wprowadzał was soox.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj