Garnitur z domieszką poliestru. Czy warto kupić taki produkt?

Czarny garnitur - czy jest uniwersalny
Fot. Charles Tyrwhitt

Choć zwykle rekomendujemy produkty wykonane z naturalnych tkanin to są jednak wyjątki, kiedy niewielka domieszka poliestru nie będzie złym rozwiązaniem.

Wszystko zależy od tego, jak często będziesz użytkować wybrany garnitur. Załóżmy, że poszukujesz produktu roboczego, który będziesz wkładać od poniedziałku do piątku. W takim przypadku garnitur wykonany w 100 proc. z wełny szybko się zużyje. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie produkt z dodatkiem poliestru.

Tylko ile tego sztucznego surowca ma być w składzie danego produktu?

To bardzo dobre pytanie. Umownie możemy przyjąć, że rozmawiamy o dodatku, który nie przekracza 10 proc. Taka domieszka znacznie poprawia odporność tkaniny na przecieranie i rozciąganie. Garnitur służyć nam będzie dłużej. Jednocześnie tak niewielki dodatek syntetyku nie wpłynie negatywnie na przepuszczanie powietrza. Pamiętaj jednak, że tkanina będzie mniej przyjemna w dotyku.

Jeśli masz wiele garniturów

Wówczas skorzystaj z produktów wykonanych jedynie z wełny. Wymieniaj je bardzo często, dzięki czemu długo ci posłużą, nawet jeśli będziesz codziennie wkładał je do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj