Pierwszy elegancki garnitur. Jaki model wybrać?

Pierwszy garnitur
Fot. Marks & Spencer

Studniówka, matura, studia a może ślub znajomego? Niezależnie od okazji w życiu każdego dorosłego człowieka pojawia się moment, kiedy należy założyć elegancki garnitur.

Zapewne to nie Twoja pierwsza przygoda z tym produktem. Będąc dzieckiem, miałeś styczność z garniturem. Podejrzewam jednak, że nosiłeś go niechętnie, uważałeś za przebranie i tym bardziej nie przywiązywałeś uwagi do tego, jak w nim wyglądasz, a już na pewno, czy jest dobry jakościowo. Złośliwi mawiają, że garnitury nastolatków to zakup na lata, bo dzieciaki tak rzadko je ubierają. Rodzice nie przyzwyczają swoich pociech do eleganckich strojów. A najmłodsi czują się w garniturach nieswojo, jak podczas występów w szkolnym przedstawieniu.

Dorosłeś. A to oznacza, że potrzebujesz nowy elegancki garnitur. Jego zakup musisz potraktować jako inwestycję w swój wizerunek. Choć mam nadzieję, że Twój pierwszy garnitur nie stanie się jednocześnie ostatnim, to przy wyborze odpowiedniego modelu chciałbym Cię namówić na zwrócenie uwagi na jego uniwersalność. Co to oznacza?

Garnitur nie powinien być wykonany z materiału w jaskrawym kolorze. O dziwo uniwersalny nie będzie także produkt czarny, bo jest przeznaczony na szczególne okazje – często o smutnym charakterze. Nie wierz więc paniom w sklepie, który będą przekonywały Cię, że czerń to najlepszy wybór. Nie miej im tego za złe, muszą bowiem wykonać swoje plany sprzedażowe i jeśli właściciel by się uparł, to odpowiedziałyby Ci nawet, że na studniówkę nadaje się garnitur w kolorze zielonym.

Powinieneś zatem wybrać klasyczny gładki produkt wełniany w kolorze granatowym. Gramatura materiału, z którego wykonany został garnitur, powinna być średnia, tak żebyś mógł z niego korzystać niezależnie od pory roku. Klasyczny model to dobry wybór, ponieważ będziesz mógł uzupełniać go o różne dodatki, w zależności od okazji. Wyrazisty krawat, ciekawa poszetka – dlaczego nie?

Co kupić do garnituru? Obowiązkowym elementem będzie formalna koszula – w kolorze białym. Na mniej formalne okazje przyda Ci się też produkt w kolorze niebieskim. Nie zapomnij również o zakupie dobrych jakościowo czarnych lub ciemnobrązowych butów np. brogsów.

 

1 KOMENTARZ

  1. świetne porady, oby więcej takich artykułów 😉
    A gdzie kupujecie garnitury? polecacie jakieś miejsca? Ja kupuję w Grand Moda Męska w Warszawie i zawsze jestem zadowolony z zakupów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj