Niebieski garnitur. Czy nadaje się na każdą okazje?

Uwielbiają go głównie młodzi mężczyźni, ale swego czasu w niebieskim garniturze podczas oficjalnego spotkania pojawił się także Prezydent Andrzej Duda. Czy taki produkt będzie zawsze dobrym wyborem?

Zastanawiacie się pewnie, jak odcień „kobaltowy” trafił do eleganckiej mody męskiej? Kiedy granat został uznany za kolor uniwersalny i garnitury w tym kolorze zaczęły cieszyć się dużą popularnością, a nawet przebiły czerń – projektanci obmyślali, w jaki sposób trafić do ludzi, którzy chcą się wyróżnić strojem. Testowano nowe rozwiązania, działy produkcji zaczęły zamawiać jaśniejsze tkaniny, z których miały zostać uszyte odważniejsze zestawy. Najpierw w części kolekcji granat zastąpiono kolorem ciemnoniebieskim. Kolejnym krokiem była próba z odcieniem „kobaltowym”. Udana zarówno w przypadku garniturów, jak i samych marynarek.

Kolor „kobaltowy” jest efektowny, ale nie nadaje się na wszystkie okazje, bo odciąga uwagę od osoby noszącej garnitur. Od tego co robi, co mówi. Wybranie niebieskiego garnituru przez Prezydenta Polski wzbudza kontrowersje. Naszym zdaniem taka stylizacja jest zbyt krzykliwa. W przypadku oficjalnych wystąpień polityków najlepszym wyborem zawsze będzie granat. Swego czasu ówczesny Prezydent USA Barack Obama włożył garnitur beżowy – taki wybór również nie został uznany przez stylistów za udany.

Kiedy zatem wybrać niebieski garnitur? Sprawdzi się podczas nieformalnej imprezy czy randki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj