Udany powrót marynarki dwurzędowej

Marynarka dwurzędowa podbija świat mody
Fot. Suitsupply

Przez lata uznawana była za staroświecką. W bardziej nowoczesnej wersji powróciła do kolekcji marek specjalizujących się w odzieży eleganckiej. 

Marynarka dwurzędowa dobrze podkreśla sylwetkę mężczyzny i ze względu na to, iż występuje dużo rzadziej niż tradycyjny klasyczny produkt jednorzędowy, zwraca uwagę innych osób. Poszczególne artykuły tego typu różnią się fasonem czy liczbą guzików. To sprawia sporo problemów mężczyznom rozpoczynającym przygodę z modą męską i po części odstrasza od zakupu tego rodzaju marynarek. Więcej o zapinaniu guzików w marynarkach (także dwurzędowych).

Kiedy pozna się jednak zasady zapinania lub odpinania guzików przytoczone w jednym z naszych poprzednich artykułów, doceni się atrakcyjność „dwurzędówki”. Warto pamiętać, że to marynarka, która musi być dobrze dopasowana. Jeśli zostanie źle dobrana będzie poszerzać sylwetkę. Nie powinny jej kupować osoby, które preferują styl nieformalny, bo mogą czuć się w marynarce dwurzędowej jak w kombinezonie.

„Dwurzędówka”, podobnie jak klasyczne marynarki, może być uszyta z różnych materiałów – wełny, bawełny czy lnu. Ta ostatnia propozycja z pewnością sprawdzi się latem.

Powrót marynarki dwurzędowej jest trendem, który przyszedł do Polski z Europy zachodniej. Tego typu produkt popularny jest w szczególności we Włoszech, co widać dobrze podczas oglądania sprawozdań z modowego wydarzenia Pitti Uomo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj