Mężczyzna w podróży, czyli w co się spakować – walizka czy plecak?

Mężczyzna w podróży

Wyjeżdżając na wakacje, często stajemy przed wyborem: walizka czy plecak. Oba rozwiązania mają swoje plusy, co sprawia, że decyzja nie jest łatwa. Jedni stawiają na wygodę, inni na elegancję. Panowie biorą pod uwagę nieco inne kwestie niż panie, dlatego warto zastanowić się nad typowo męską perspektywą tego wyboru. Jakimi wadami i zaletami cechuje się walizka, a jakimi plecak? Czym kierować się przed wyjazdem?

Zalety i wady walizki

Walizka to uniwersalny sposób na wygodny transport swoich rzeczy. Przede wszystkim oferuje sporą pojemność, a złożone w niej ubrania będą wyglądały schludnie nawet po ich wyjęciu. Stanowi również elegancki dodatek, doskonale prezentując się nawet z garniturem. Wszechstronny charakter walizki pozwala zabrać ją ze sobą zarówno na wakacje, jak i w podróż służbową. Będzie dobrze wyglądała dosłownie ze wszystkim.

Walizka dla mężczyzny

Niestety walizki nie są pozbawione wad. Problemy zaczynają się w momencie ich przenoszenia. Dzięki kółeczkom (czasem dwóch, czasem nawet czterech) i wyciąganej rączce łatwo jest prowadzić je po płaskim terenie, lecz na nierównej powierzchni stają się prawdziwym utrapieniem. Sprawdzą się więc na lotniskach, parkingach, chodnikach prowadzących do hoteli, lecz będą niemal zupełnie bezużyteczne w lasach, na campingach i gruntowych drogach. Z racji braku możliwości ich prowadzenia pozostanie nam noszenie, a to prędko zmęczy nawet najwytrwalszych osiłków.

Wady i zalety plecaka

Plecak jest znacznie łatwiejszy w przenoszeniu niż walizka. Wystarczy założyć go na ramiona i można wędrować z nim cały dzień, niezależnie od terenu. Nawet jeśli jest dość ciężki, odpowiednie paski, stelaże i wzmocnienia ułatwią jego transport. Główną zaletą plecaka jest więc jego funkcjonalność. Przejawia się ona również w licznych kieszonkach i komorach, które umożliwiają segregację osobistych przedmiotów. Walizka najczęściej ogranicza się do głównej komory, czasem jednej dodatkowej i maksymalnie dwóch kieszonek. Nie jest to regułą, lecz w plecaku zawsze wygodniej jest zorganizować swoje rzeczy.

Plecak dla mężczyzny

Plecaki pozostają jednak często mniej pojemne niż walizki. Przede wszystkim upchnięte w nich rzeczy narażone są na liczne uszkodzenia, a ubrania na pewno nie wyjdą z nich wyprasowane. Wybierając się na wakacje z plecakiem, trzeba przygotować się na spory bałagan.

Dokąd plecak, a dokąd walizka?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy dla mężczyzny lepsza będzie walizka, czy plecak. Z jednej strony wybór zależy od osobistych preferencji, z drugiej – od docelowej destynacji. Najlepiej mieć możliwość skorzystania z obu rozwiązań i decyzję podejmować na podstawie bieżących okoliczności. Jeśli wybieramy się w delegację lub na wczasy do eleganckiego hotelu, a cała podróż ogranicza się do przelotu samolotem, walizka sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Jeżeli jednak celem naszego wyjazdu jest łono natury, planujemy wyrwać się z miejskiej dżungli i dużo chodzić, zdecydowanie powinniśmy postawić na plecak.

Każdy mężczyzna powinien odpowiedzieć sobie tak samo na pytanie o wybór – należy wybrać to rozwiązanie, które jest bardziej praktyczne w danej chwili!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj