Nieformalne krawaty. Jaki wybrać?

Jaki nieformalny krawat wybrać?
Fot. Reiss

Krawat jest uznawany za ważny element eleganckiej stylizacji. Można go jednak wykorzystać także w zestawach mniej formalnych. Pod warunkiem, że wybierzemy inny typ tego dodatku niż ten dobierany do garnituru.

Nie wszyscy mężczyźni lubią krawaty. Z tego względu te dodatki często znikały z kampanii reklamowych firm odzieżowych, programów telewizyjnych czy seriali. Moda na smart casual sprawiła, że krawat stawał się zbyt formalny. Panowie z niego rezygnowali, a rozpięta koszula pod szyją świadczyła o luzie i pewności siebie.

Krawat można jednak wykorzystać także w stylizacjach casualowych. Tego typu produkt różnić się będzie od formalnego tkaniną z jakiego został wykonany, ale i kształtem czy rozmiarem. Jednym z przykładów będzie krawat zwany knitem. Wykonany jest z jedwabnej tkaniny. Jego faktura jest chropowata i luźno tkana. Tego typu produkt jest też węższy od formalnego krawata i najczęściej ma na dole wykończenie przypomiające mały ściągacz. Knit najlepiej wygląda z koszulą z miękkim kołnierzykiem lub kardiganem.

Inną propozycją jest krawat wykonany z grenadyny. Nosili go m.in. aktorzy wcielający się w rolę filmowego James’a Bonda  To produkt bardziej formalny niż knit, ale mniej elegancki niż klasyczny krawat. Tego typu artykułów jest niewiele na polskim rynku odzieżowym. Można je dostać w wybranych sklepach internetowych.

Nieformalne krawaty mogą być także wykonane z lnu i bawełny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj