Pielęgnacja męskiej twarzy

Pielęgnacja twarzy u mężczyzn

Jeśli chcesz dobrze wyglądać, powinieneś zadbać o swoją cerę. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś biznesmenem i chcesz prowadzić owocne spotkania z klientami. W końcu wygląd jest w pewnym sensie Twoją wizytówką, prawda? 

Kto może pielęgnować swoją skórę?

To nieprawda, że tylko kobiety powinny dbać o wygląd swojej skóry. Każdy gentleman o nią dba, bo wie, że jej odpowiednie nawilżenie jest ważne nie tylko dla nienagannego wyglądu, ale również dla własnego, dobrego samopoczucia oraz zdrowia. Zdrowa skóra nie powinna być sucha, odwodniona, piec, ani swędzieć. Istnieją kosmetyki pielęgnacyjne dedykowane mężczyznom. Są to nie tylko żele pod prysznic czy perfumy, ale również różnego rodzaju kremy, balsamy, szampony, a także olejki. Zestaw kosmetyków dla mężczyzn będzie zatem doskonałym prezentem na urodziny, imieniny oraz inne okazje.

Co po goleniu?

Jednymi z najczęściej kupowanych produktów do pielęgnacji męskiej skóry są kremy po goleniu. Pozbywanie się włosków z twarzy oraz szyi za pomocą ostrych narzędzi (np. maszynki do golenia) powoduje, że między powierzchnią naskórka oraz krawędzią ostrza dochodzi do tarcia. Z tego względu skóra może być podrażniona. Nierzadko dochodzi również do zacięć. Dobrze jest odkazić ją wodą po goleniu, jednak należy pamiętać, że zawarty w niej alkohol nie tylko zabija drobnoustroje, ale także powoduje wysuszenie. Tutaj do akcji wchodzi krem po goleniu, który łagodzi naruszony naskórek wspomagając jego regenerację. Dzięki temu zapobiegniesz uporczywemu swędzeniu oraz pieczeniu skóry.

Nie smaruj twarzy balsamem do ciała

Pamiętaj o tym, że twarz oraz szyja pokryta jest skórą bardziej wrażliwą niż pozostałe części ciała. Dlatego nie każdy kosmetyk będzie się nadawał do jej mycia i pielęgnacji. Ważne jest, by w tym celu używać produktów specjalnie dedykowanych do jej potrzeb. Mycie twarzy mydłem, albo – co gorsze – mocno pachnącym żelem pod prysznic do ciała może spowodować, że Twoja skóra stanie się podrażniona, sucha. Może również pojawić się na niej swędząca wysypka, a także niedoskonałości w postaci pryszczy. Podobnie może się stać w przypadku nałożenia na nią balsamu do ciała. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji rąk, tułowia oraz nóg mogą zawierać składniki nie nadające się do kontaktu z wrażliwą skórą twarzy, zatem lepiej ich tam nie stosować. Nawet, jeśli przeznaczone są dla alergików, mogą powodować niechciane reakcje skórne na powiekach czy wokół ust, dlatego stosuj je zgodnie z tym, co na opakowaniu napisał producent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj