„Przesądy” na temat garniturów i krawatów

Tych przesądów mężczyzna nie musi przestrzegać

Istnieje wiele poradników na temat wybierania odpowiedniego garnituru czy krawata. Warto z nich korzystać, ale trzeba robić to z głową, gdyż często powielają one pewne mity, o których piszemy poniżej.

Szarość nie dla każdego?

Najczęstsze kolory garniturów to oczywiście te granatowe. Szarości wiele osób unika, kojarząc je z minioną już modą. Tymczasem gdyby przyglądnąć się na żywo nowym krojom w tym kolorze, okazuje się, że odpowiedni dobór odcienia materiału jak najbardziej pozwala na uzyskanie należytego efektu.

Trzeba jednak zaznaczyć, że choć unikanie szarych garniturów wynika z pewnego mitu, to jednak wspomniany dobór koloru wcale nie jest prosty i jeśli ktoś obeznany w modzie męskiej nie pomoże w doborze, lepszym wyjściem będą mimo wszystko garnitury granatowe.

Garnitury na miarę tylko dla wybranych

Wiele osób uważa, że garnitury uszyte na miarę niekoniecznie są dla nich. Tymczasem warto potraktować je jako inwestycję w siebie. Choć nieco droższe, znacznie lepiej pasują do sylwetki swojego właściciela, ukrywając jej wady i podkreślając mocne strony – a przecież właśnie lepszej prezencji ma służyć tego rodzaju odzież. Przy okazji garnitur na miarę jest po prostu niepowtarzalny i podkreśla indywidualność jego „nosiciela”.

Czy krawat musi być ciemny?

Wśród wielu ludzi utarło się przekonanie, że krawaty muszą być ciemniejsze, niż koszule, na której leżą. Pogląd ten wywodzi się jednak z czasów, gdy rzadko sięgano po koszule wykonane z ciemniejszych materiałów. Co prawda przy zastosowaniu jaśniejszych krawatów trzeba poświęcić chwilę na znalezienie odpowiedniego połączenia barw, ale jest to jak najbardziej możliwe.

Mit ten jest bardzo bliski innemu, związanemu z unikaniem wzorzystych krawatów i koszul posiadających deseń. Wiele osób uważa, że dwa sąsiadujące wzory psują efekt wizualny. Jedyne, co można na ten temat powiedzieć, to że owszem, gdy wzory będą dobrane na chybił-trafił, efekt może być kiepski. Jeśli jednak ruszyć wyobraźnię, można wypatrzyć całkiem ciekawe kombinacje, które przyciągają uwagę i budują bardzo dobry efekt wizualny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj