Jak ubrać się do teatru? Zobacz naszą propozycję

Strój do teatru
Fot. Michał Sulik / Creative Commons Attribution-Share

To jedno z najczęściej zadawanych pytań w szczególności przez młodych mężczyzn. Co wypada ubrać, a czego nie, jeśli zamierzamy spędzić wieczór w teatrze?

Kiedyś na takie wyjście wypadało włożyć wyłącznie garnitur. Widz tym samym okazywał szacunek aktorom i twórcom przedstawienia. Czasy się jednak zmieniły – nastała moda casualowa i dziś nietrudno w teatrze zobaczyć kogoś w jeansach, a nawet t-shircie czy sportowych butach. Po części ma to związek też z tym, że dziś spektakle wystawiane są także latem. Powstają też mniej formalne sceny – we wnętrzach klubów, a nawet w byłych fabrykach. Połączenie t-shirt, jeansy i sportowe buty pasuje jednak bardziej do kina z popcornem niż miejsca, w którym aktorzy na żywo prezentują swoje umiejętności.

Garnitur nigdy nie będzie błędem. Dziś wkładany jest zwykle na premiery teatralne. Jeśli jednak dobrze czujecie się w takim formalnym stroju, możecie go włożyć także na zwykłe przedstawienia.

W Mr. Fashion chcemy jednak przedstawić inną propozycję. Będzie to klasyczny zestaw koordynowany – granatowa marynarka, biała koszula, szare spodnie (np. wełniane) i brązowe buty monki.

Jak się ubrać do teatru?

Artyści grający w teatrach przyznają, że oprócz stroju ważna jest również kultura osobiste. Zawsze należy wyłączyć lub wyciszyć telefon komórkowy. Poczas trwania spektaklu niedopuszczalne są też rozmowy czy spożywanie posiłków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj