Wybieramy portfel idealny

Portfel skórzany jaki wybrać

Portfel męski to jedna z tych klasycznych pozycji męskiej garderoby, która znakomicie sprawdza się jako prezent na niemal wszystkie okazje. Stąd też warto zastanowić się, jak wybrać idealny portfel dla niego. Idealny czyli taki, który będzie dopasowany do stylu oraz potrzeb obdarowywanego faceta.

Dla mających zdecydowanie praktyczne podejście dla życia mężczyzn, odpowiedni portfel to taki, do którego zmieszczą się wszystkie dokumenty, karty, a także odpowiednia ilość pieniędzy, zarówno w banknotach jak i bilionie. Co jednak, jeśli spojrzymy na tę część męskiej garderoby nieco szerzej, traktując ją również jako ozdobę? Wtedy kwestia jego wyboru staje się dużo bardziej problematyczna.

Praktyczność czy elegancja?

Gdy stajemy przed wyborem portfela dla mężczyzny, pierwszą sprawą, którą powinniśmy rozważyć jest odpowiedź na pytanie, po co mężczyźnie potrzebny jest portfel. Jeśli traktowalibyśmy go jedynie jako miejsce na dokumenty i pieniądze – wtedy wybór portfela jest prosty – powinniśmy zainwestować w wersję z jak największą przestrzenią, która ma jak najwięcej przegródek, a także miejsca na karty bankowe czy dowód rejestracyjny.

Warto jednak pamiętać, że tego typu opasłe portfele męskie odchodzą powoli do lamusa – w chwili obecnej coraz częściej wybiera się mniejsze odpowiedniki. Dlaczego? Głównie z powodu tego, że te pierwsze są nieeleganckie. Duży, pękaty portfel odkształca się bez względu na to, czy nosimy go w spodniach, czy kieszeni marynarki.

W sytuacji, gdy ubieramy bardziej eleganckie ciuchy dobrze jest więc zdecydować się na mniejszy portfelik typu wizytownik, czy też męską portmonetkę (tzw. „podkówka”). Dokonując wyboru, zastanówmy się, czy rzeczywiście nie możemy ograniczyć liczby noszonych dokumentów do minimum – któremu z panów nie zdarza się bowiem przechowywać w nim nieważnych już biletów, paragonów, czy innych śmieci, których warto byłoby się pozbyć.

Portfel męski

Jaki kolor portfela dla mężczyzny?

Oczywistym jest, że rozważając kwestie materiału wykonania, portfel męski skórzany jest najbardziej klasycznym i zawsze odpowiednim wyborem. Co natomiast w kwestii koloru? Tutaj sprawa również jest całkiem prosta. Decydujmy się na portfele męskie w ciemnych i stonowanych barwach. Sprawdzą się tutaj przede wszystkim brązy, czernie i ewentualnie granaty.

Oczywiście czytając te i podobne porady, gdy wybieramy portfel męski, przede wszystkim skupmy się na tym, komu go kupujemy. Jeśli wybieramy portfel na prezent – zastanówmy się, jaki jest styl mężczyzny, który ma go otrzymać. Wiadomym jest, że inny będzie nasz wybór, dla mężczyzny, który ubiera się głównie w sportowe, luźne ubrania, inny dla studenta, inny zaś dla poważnego biznesmena.

Za stylem portfela często idzie również jego producent, a tym samym cena. Warto wziąć to pod uwagę, gdy decydujemy się na taki zakup – wiadomym jest, że wybierając portfel Pierre Cardin, lub Calvin Klein, musimy się zastanowić, czy stać nas na taki zakup. Lepiej bowiem czasem zdecydować się na jakiś inny zakup, niż kupić portfel męski, który nie będzie noszony przez obdarowywanego. I nie będzie to kwestią jego złej woli, a raczej niedopasowaniu tego elementu garderoby do jej reszty.
Przy tworzeniu wpisu pomagała firma Skorzany.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj