Jak nie stracić głowy na wyprzedażach?

Porady na wyprzedaży
Fot. Uniqlo

Wyprzedaże w sklepach to moment, kiedy możesz kupić produkty odzieżowe w dużo niższej cenie. Czasem zdarza się jednak, że wrócisz z takiej wyprawy niezadowolony. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby zakupy na wyprzedażach zawsze zakończyły się sukcesem. 

Uważaj na procenty

-50% na całą kolekcję, rabat 70% na wybrane produkty, zniżka 10% tylko na jeden model – na wyprzedażach znajdziesz mnóstwo dodatkowych promocji, które mają zachęcić cię do zakupu. Nie zawsze jednak są to uczciwe propozycje. W niektórych sklepach wciąż można zaobserwować tzw. zawyżanie przez sprzedawców ceny katalogowej, a następnie jej sztuczne obniżanie. Bywa, że dodatkowa promocja obejmuje produkty ze starych kolekcji, które zalegają w magazynie. Można temu zaradzić – warto odwiedzać sklepy jeszcze przed startem wyprzedaży i przyglądać się artykułom oraz ich cenom. Kolekcje można śledzić także na stronach internetowych marek. Okres wyprzedaży to nie jest dobry moment na pierwszą wizytę w danym sklepie.

Sprawdź, czy nie ma wad

Podczas wyprzedaży dla klientów liczy się głównie cena. Tłumy w sklepach, emocje i pogoń za produktami sprawiają, że konsumenci często nie pamiętają o dokładnym obejrzeniu towaru. Kiedy dany artykuł spełni twoje wymogi pod względem ceny i wyglądu, dokładnie sprawdź, czy nie ma on jakiś uszkodzeń.

Czytaj metki

Metka zawiera nie tylko informacje na temat materiałów, z których został wykonany produkt. Możesz znaleźć tam też często opis dotyczący jakości artykułu. Zdarza się, że na wyprzedaż trafiają produkty drugiego gatunku. Dzięki metce ustalisz to jeszcze przed zakupem.

Czy na pewno tego potrzebujesz?

Niskie ceny sprawiają, że często kupujemy jakiś produkt, bo może nam się przyda, a potem nie będzie już takiej okazji. Podczas wyprzedaży warto jednak przez chwilę zastanowić się, czy dane ubranie podoba nam się na tyle, że będziemy je często nosić. Nie kupuj rzeczy, co do których nie masz stuprocentowej pewności, że będą pasowały do twoich stylizacji. Wybieraj ubrania z tzw. klasyki, które zawsze będą modne, a nie hybrydy, duże nadruki i napisy oraz produkty, które dobrze się prezentują głównie w szafie.

Pytaj o dostępne rozmiary

Podczas wyprzedaży w sklepach panuje dużo zamieszanie. Wielu klientów przymierza produkty, obsługa nie zawsze radzi sobie z przygotowywaniem ekspozycji. Dlatego jeśli podczas przeglądania artykułów nie widzisz swojego rozmiaru, to warto porozmawiać ze sprzedawcami. Sprawdzą oni w swojej bazie, czy interesujący cię produkt powinien być dostępny w sklepie. Być może tylko gdzieś się zawieruszył – np. w magazynie czy przymierzalni. Jeśli nie ma go w danym punkcie sprzedaży – nie poddawaj się. Często zdarza się, że sprzedawcy mogą zamówić wybrany produkt z innego sklepu tej samej sieci.

Poznaj możliwości zwrotu

Czasem o tym, że dany zakup nie był dobrym wyborem, przekonujemy się dopiero w domu. Okazuje się, że zbyt szybko podjęliśmy decyzję lub po przemyśleniu oceniamy, że wydaliśmy za dużo pieniędzy. Chcemy dokonać zwrotu, a okazuje się to niemożliwe. Dlatego przed zakupem jakiegokolwiek produktu odzieżowego zapytaj sprzedawcę, jakie są możliwości zwrotu towarów. Dowiesz się wówczas, czy pracownicy sklepu mają podejście proklienckie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj