Jak powstają zaskórniki i jak się ich pozbyć? Skuteczna pielęgnacja i kosmetyki

Zaskórniki - jakie kosmetyki kupić?

Zaskórniki to zmora, która uprzykrza życie nie tylko nastolatkom, ale także kobietom w wieku dojrzałym. Przyczyną powstawania zaskórników jest nadprodukcja sebum, wytwarzanego przez gruczoły łojowe. Często winna jest też niewłaściwa pielęgnacja i zaburzony rytm procesu złuszczania naskórka. Gdy sebum zatyka ujścia mieszków włosowych, tworzą się określone rodzaje zaskórników: otwarte i zamknięte. Jak leczyć cerę z zaskórników? Które kosmetyki pomogą je zwalczyć?

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki, czyli inaczej wągry, to niezapalne wykwity, które często występują w okresie dojrzewania, ale mogą się też pojawić u osób dorosłych oraz w przebiegu trądziku. Są także opisywane jako rodzaj stanu tuż pod powierzchnią skóry, poprzedzającego trądzik.

Jak powstają zaskórniki?

Jeśli chcesz pozbyć się wroga i wytoczyć walkę zaskórnikom, warto byś poznała czynniki, które mogą nasilać ich powstawanie. Zaskórniki i inne formy trądziku bardzo często są wywoływane przez:

  • Wzmożoną produkcję sebum, która ma związek z pracą gruczołów łojowych. Warto wiedzieć, że nadmiar sebum tworzy się nie tylko na tłustej, ale też zbyt przesuszonej cerze: gdy skóra próbuje wyrównać jego poziom, rusza “nadprodukcja” sebum.
  • Złą dietę – ubogą w witaminy i mikro- oraz makroelementy. Pożądane jest ograniczyć słodkości oraz przetworzoną żywność.
  • Brak odpowiedniej ilości snu – jest on kluczowy dla regeneracji organizmu, a jego zbyt mała ilość powoduje problemy z cerą, a nawet może prowadzić do otyłości!
  • Zaburzenia hormonalne, które mogą wystąpić w każdym wieku. Warto sprawdzać regularnie poziom hormonów.
  • Dużą wilgotność powietrza – to dość nieoczywisty czynników, tymczasem warto pamiętać, że im więcej wilgoci, tym korzystniejsze warunki dla rozwoju bakterii, pogarszających kondycję skóry.
  • Smog i toksyny w powietrzu – cera osób żyjących w dużych aglomeracjach miejskich jest narażona na namnażanie się na skórze chorobotwórczych bakterii. Ponadto toksyny czopują ujścia gruczołów łojowych i działają komedogennie, pogarszając wygląd i kondycję cery.
  • Stres – o jego destrukcyjnym działaniu na organizm wiemy dziś już naprawdę dużo. Okazuje się, że zaburza on także funkcjonowanie naszej skóry.
  • Nieodpowiednia pielęgnacja twarzy – źle dobrane kosmetyki to częsty powód podrażnień i niedoskonałości.

Pielęgnacja i kosmetyki zwalczające zaskórniki

Zaskórniki i rozszerzone pory to problem wielu osób, nie tylko młodszych. Jeśli chcesz na dobre pozbyć się zaskórników, zrób to skutecznie i dostosuj swoją rutynę pielęgnacyjną do potrzeb skóry. Pomocą dla Ciebie mogą okazać się produkty dedykowane cerze trądzikowej,skłonnej do wyprysków. Mają działanie antybakteryjne i zawierają składniki blokujące namnażanie się szkodliwych bakterii. Ponadto przyspieszają one odnowę naskórka i nie dopuszczają do blokowania się ujść gruczołów łojowych.

Aby skóra była wolna od wszelkiego rodzaju zaskórników, dobrze jest ją odpowiednio oczyszczać. Idealną opcją jest wieloetapowe oczyszczanie twarzy, które polega na stosowaniu w określonej kolejności różnych kosmetyków, odpowiadających za oczyszczenie i poprawę kondycji skóry. W grę wchodzą olejki do OCM, płyny micelarne, żele do mycia twarzy, toniki antybakteryjne. Raz w tygodniu warto wykonać tez peeling, który pomoże Ci złuszczyć martwe komórki naskórka, które również mogą blokować ujścia gruczołów łojowych i przyczyniać się do powstawania zaskórników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj