Przewodniczący KOD zaprasza Jarosława Kaczyńskiego

Mateusz Kijowski spotka się z Jarosławem Kaczyńskim
Fot. Facebook.com / Mateusz Kijowski

– Zapraszam pana Jarosława Kaczyńskiego na rozmowę. To jest nasz cel, doprowadzić do rozmowy, bo tylko wtedy można coś naprawić – mówi Mateusz Kijowski z Komitetu Obrony Demokracji w wywiadzie przeprowadzonym przez profesora Jana Hartmana.

Zapis rozmowy ukaże się w środowym wydaniu tygodnika „Polityka”. Przewodniczący KOD w opowiada w nim m.in. o politycznych planach i przyszłości komitetu. – Trzeba być czujnym i otwartym na pojawiające się możliwości zmiany na lepsze, bo wszystko jest możliwe – mówi.

Mateusz Kijowski twierdzi, że gdyby dziś odbywały się wybory, komitet wskazałby swojego faworyta tylko w przypadku powstania szerokiej koalicji prodemokratycznej, w skład której wchodziliby ludzie o różnych poglądach. – Na pewno nie poprzemy, dajmy na to, koalicji Nowoczesnej z PO, bo to za mało – wyjaśnia.

W wywiadzie Kijowski tłumaczy też, że KOD nie będzie delegował ludzi na listy. Zadania komitetu są inne. – Będziemy naciskać na partie, by lepiej przykładały się do tworzenia programów, a obywateli będziemy zachęcać, aby do partii politycznych wstępowali, by je zmieniać od środka i umacniać – podsumowuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj