Tak wyglądała polska mafia. Masa prezentuje zdjęcia

Były gangster mafii pruszkowskiej na Facebooku
Fot. Prószyński Media

Świadek koronny Jarosław Sokołowski „Masa” prezentuje na swoim fanpage’u oraz prywatnym profilu na Facebooku zdjęcia byłych członków grupy pruszkowskiej.

O tym, że „Masa” jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych informowaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Świadek koronny wspomina tam historie z przeszłości, ale porusza też wiele innych tematów dotyczących bieżących wydarzeń. Fanom Masy najwyraźniej nie wystarczyły same opowieści o polskiej mafii, bo poprosili byłego gangstera o zamieszczenie zdjęć z „dawnych czasów”. Jarosław Sokołowski spełnił ich prośbę.

I tak możemy poznać Skwarę. Jak twierdzi „Masa” był on członkiem grupy pruszkowskiej odpowiedzialnym za wyłudzanie kredytów.

Skwara Mafia Pruszkowska
Fot. screen z fanpage’a Jarosława Sokołowskiego (Facebook.com)

Na kolejnym zdjęciu widzimy Wojciecha P. Przez media został on nazwany „kasjerem mafii pruszkowskiej”. W latach 90 P. był typowany na wiceministra budownictwa. To w jego firmie „Słowik” poznał swoją późniejszą żonę Monikę. Choć formalnie nigdy nie należał do grupy to jego związki z „Pruszkowem” były bardzo bliskie. W serialu dokumentalnym „Alfabet Mafii” pokazano jeden z prywatnych filmów z archiwów grupy – Wojciech P. odpoczywał razem z członkami „Pruszkowa” na zagranicznych wakacjach. Ostatnio P. wystąpił wspólnie ze „Słowikiem” w teledysku rapera Malika.

Wojciech P. Mafia Pruszkowska
Fot. screen z fanpage’a „Masy” (Facebook.com)

„Franek” natomiast odpowiadał, według „Masy”, za haracze z automatów i handel narkotykami.

Franek Mafia Pruszkowska
Fot. screen z fanpage’a „Masy” (Facebook.com)

Na następnym zdjęciu „Masa” bawi się z „Małpą” i „Czarkiem Dupczykiem”. Gdyby pozostali uczestnicy wiedzieli, że są wśród nich gangsterzy, to chyba nie byłoby im do śmiechu…

Małpa Czarek i Masa z grupy pruszkowskiej
Fot. screen z fanpage’a Masy (Facebook.com)

Kolejna fotografia pochodzi ze ślubu „Masy”. Jest na niej „Szarak”. To gangster, którego podczas policyjnej prowokacji zastrzelił funkcjonariusz w cywilnym ubraniu. Według przekazanych opinii publicznej informacji – przestępcy zaatakowali policjanta, dlatego oddał on strzał w obronie własnej.

Szarak Pruszków - członek mafii pruszkowskiej
Fot. screen z fanpage’a „Masy” (Facebook.com)

„Masa” lubił fotografować się z kobietami. Na tym zdjęciu jest m.in. z byłą żoną Słowika – Moniką oraz Małgosią, małżonką zastrzelonego w 1996 r. „Kiełbasy”.

Żona Słowika i Kiełbasy Pruszków
Fot. screen z fanpage’a Masy (Facebook.com)

Świadek koronny opublikował też zdjęcie, na którym widać „Kiełbasę” i „Rudego”. Obok nich odpoczywa wspominany wcześniej Wojciech P. – nazywany pieszczotliwie „Panem Piłeczką”.

Kiełbasa Pruszków
Fot. screen z profilu „Masy (Facebook.com)

„Masa” na spacerze z „Bysiem” i „Żabą”.

Bysio Pruszków
Fot. screen z fanpage’a „Masy” (Facebook.com)

Tak w latach świetności grupy pruszkowskiej wyglądał natomiast „Zbynek”.

Zbynek Pruszków
Fot. screen z fanpage’a „Masy” (Facebook.com)

Kiedyś w Turcji „Masa” spędzał wakacje m.in. ze „Słowikiem”.

Słowik Pruszków
Fot. screen z fanpage’a „Masy” (Facebook.com)

Świadek koronny zamieścił też wspólne zdjęcie z Wojciechem K. „Kiełbasą”

Kiełbasa Pruszków
Fot. screen z fanpage’a „Masy” (Facebook.com)

I jeszcze jedno zdjęcie, na którym oprócz „Masy” i „Kiełbasy” jest Wojciech P. oraz „Żyd” z Otwocka.

Mafia Pruszkowska
Fot. screen z profilu „Masy” na Facebooku

23 KOMENTARZE

 1. A Oni na tych pikczure to..haha jak na lato hahaha hahaha ,,to teraz na London jàkàły i i i. i.i.ii Zapraszamy do Reklamy,Polena 2000,CBŚ✌️Respect ✌️

 2. Ludzie którzy trafili w czas i miejsce tak jak Kulczyk. Gratulacje za pomysł i realizację. Szacun, też czekam na swoją szansę.

 3. Ja kupiłam sobie nowà sukienkè,nie powiem w jakim kolorze bo to jest tajemnica,,haha,
  a Ja na to jak na lato ,a ty aga kupiłaś Czy karaoke

 4. Myślę że największą mafia to samorządy i cała elita wokół. Niej Pruszków przynajmniej odsiedzial a te gangusy pseudo sied, a i żrą za czyjeś nieroby za biurkami magistry Pruszków nie miał magistratu ale robili wszystko co chcieli a te nieroby to tylko im daj i jak tu nie kraść krew się w żyłach gotuję jak to się oglafa

 5. Jarek to nie jest wiarygodny świadek gada bzdury żeby być numerkiem 1 W książce wypisuje banały gdzie wiatr zawiał to masa leciał nadawać na psy.On był jest i będzie uszakiem a państwo się lituje nad takim to murwa skandal ‼

 6. Jarek taki duży chłopiec i potrzebuje ochrony policji to skandal.Nabroił bałaganu to sam powinien dać sobie radę budżet polski traci pieniądze przez takiego bandziora.Dopadną go w końcu muszą ci których pozaganiał zemsta nadejdzie i żadna siła go nie obroni.

  • Czarny trzeba mieć łeb, żeby robić to co robili chłopaki z Pruszkowa. Ty umiałbyś, potrafiłbyś wyprodukować kokainę i sprzedawać? Napaść na tira? Mieć znajomości z politykami, prokuratorami, sędziami,policją,aktorami i inni??? Jestes cienki i miekki, a być mocnym w gębie to za mało.

    • Dokładnie jest tak jak mówisz . Ci tak zwani starzy Pruszkowscy to w większości tajni współpracownicy służb które im na wiele pozwalały i przez cały czas kontrolowały . Te niby mafie z Pruszkowa , Wołomina , Szczecina itd. istniały tylko i wyłącznie dlatego że im na to państwo – służby — pozwalały .

 7. widzialem MASE w Egipcie w Luksoze z zona i dziecmi
  ryj ma po operacji plastycznej byl z obstawa policji
  egipskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj