Thassos – grecka wyspa na urlop – plaże, kurorty i ciekawe miejsca

Atrakcje na wyspie Thassos

Grecja zachwyca swoim pięknem, ilością atrakcji, a także zachęca do tego, by wakacje nie były przerwą od pracy, lecz by praca wykonywana z radością była przerwą od wakacji, czyli radosnego trybu życia, który stanowi tu podstawę istnienia. Kraj tej obfituje w wiele magicznych miejsc, z których jednym z piękniejszych jest niewątpliwie Thassos. Zakątek ten ulokowany w północnej części morza egejskiego jest najbardziej wysuniętą na północ grecką wyspą, która potrafi oczarować.

Skarby wyspy, czyli co zwiedzić leniuchując na Thassos

Thassos urzeka krajobrazem oraz ilością nadbrzeżnych miasteczek, które posiadają charakterystyczny klimat i wiele ciekawych atrakcji. Jedną z takich portowych wiosek jest niewątpliwie Limenaria, która została założona w XIX wieku. Zakątek ten kusi tawernami, pięknym widokiem oraz muzeum etnograficznym. Warto też zobaczyć tutejszy port i pospacerować po klimatycznych uliczkach.

Magiczna jest także stolica Thassos, czyli Limenas, jak również zbudowany na klifie Klasztor Michała Archanioła. Świątynię tę można odnaleźć na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy, warto ją odwiedzić ze względu na duży dziedziniec, a także niezapomniany widok na morze oraz ciekawą historię.

Nie sposób pominąć jeszcze jednej atrakcji, choć niewątpliwie Thassos ma ich o wiele więcej. Mowa tu o Aliki, starożytnym kamieniołomie z białego marmuru. To miejsce magiczne, choć obecnie pozostały po nim ruiny świątyni i interesująca historia. Oprócz tego kilka kroków dalej znajduje się także najpiękniejsza plaża na całej wyspie, na której relaks nabiera nowego znaczenia.

Najładniejsze i najprzyjemniejsze miejsca na wyspie do leżakowania na piasku

Oprócz pięknej plaży obok kamieniołomu Thassos posiada nieco więcej perełek idealnie nadających się na błogie odpoczywanie wśród promieni słońca i kąpieli wodnych. Jedną z nich jest Skala Prinos, na której można poczuć prawdziwie grecki klimat. Jest tu bowiem wiele tawern, straganów, a także miękki piasek umilający spacery i leżakowanie.

Na wschodzie wyspy zaś czeka Paradise Beach, której nazwa wiele zdradza. Ulokowana na stromym zboczu, wśród lasu idealnie nadaje się na wypoczynek z dziećmi, choć można tu też przyjechać samodzielnie, z przyjaciółmi lub ukochanym. Co ją wyróżnia? Jest szeroka, posiada miękki złoty piasek, a płytka woda, która rozciąga się na wiele metrów sprawia, że można w niej brodzić bez strachu. Poza tym nie trzeba tu obawiać się tłumów, widoki są niezapomniane, a dno morskie widoczne gołym okiem, podobnie jak i wielobarwne rybki.

Thassos to idealna wyspa na wielkie, przyjemne greckie wakacje. Znajduje się tutaj wszystko, co sprawia, że na można wypoczywać bez końca, dać się zafascynować tutejszej kulturze, odkrywać nowe skarby i poczuć jak troski odpływają niczym obłoki na niebie. Wspaniała pogoda sprzyja leniuchowaniu na plaży, zwiedzaniu czy spacerowaniu po nadmorskich miasteczkach, a nastawienie mieszkańców sprawia, że nie sposób być naburmuszonym. Wakacje w Thassos to przede wszystkim grecki klimat, wspaniała kuchnia, mnóstwo atrakcji, a także zaciszne zakątki, dzikie plaże i miejsca, w których czas zwalnia na dobre, pozwalając na rozkoszowanie się każdą chwilą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj