Ubiór na święta Bożego Narodzenia. Stylizacje świąteczne

Stylizacja świąteczna

Święta to czas relaksu i spotkań z najbliższymi. Każdy chce wówczas zaprezentować się z jak najlepszej strony. Czy wybrać formalny zestaw, a może casualową stylizację? Wszystko zależy od okoliczności, towarzystwa i miejsca, w którym przebywacie. 

Specjalnie dla Was zebraliśmy najlepsze propozycje stylizacji świątecznych. Cechują się różnym stopniem formalności, ale wszystkie są ponadczasowe.

1. Garnitur

Kiedyś to był standard – każdy uczestnik wkładał garnitur, a następnie pojawiał się przy świątecznym stole. Czasy się jednak zmieniły. Wciąż będzie mile widziany podczas kolacji wigilijnej o wysokim stopniu elegancji, czy w rodzinach podtrzymujących formalny charakter świąt. Najlepiej sprawdzi się garnitur granatowy lub szary. Zestawiamy go z białą koszulą, krawatem i poszetką. Czarny garnitur będzie dobrym wyborem tylko w wypadku, kiedy uroczystości rozpoczną się wieczorem.

Garnitur Lancerto

2. Zestaw klubowy

Nadal jest elegancko, ale garnitur zostawiamy w szafie. Tzw. zestaw koordynowany wyróżni się na tle pozostałych osób ubranych w jeansy. Stylizacja będzie składała się z granatowej marynarki, szarych wełnianych spodni i białej koszuli. Zaletą tego zestawu jest to, że sprawdzi się w praktycznie każdej sytuacji podczas świąt.

Jak się ubrać do teatru?

3. Kardigan

Rezygnujemy z marynarki. Smart casualowy charakter tej stylizacji ma podkreślać kardigan. Łączymy go z białą koszulą z bawełny oxford i krawatem lub nieformalną muchą. Idealny zestaw na spotkania świąteczne odbywające się w luźniejszej atmosferze.

fot. Zalando (kolekcja Pier One)

4. Sweter świąteczny

Propozycja dla osób z dużym poczuciem humoru. Świąteczny sweter w renifery lub przedstawiający Św. Mikołaja możemy zestawić z czerwonymi chinosami i casualową koszulą.

Sweter w renifery
Fot. Burton

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj