Marki, które powinieneś znać: Bytom

Bytom opinie na temat marki
Fot. Bytom

Kiedyś uznawano ją za markę produkującą ciuchy niemodne i kierowane do osób starszych. Dziś można powiedzieć, że Bytom zyskał uznanie wśród młodszych klientów i nie zapomina o dobrej jakości swoich produktów.

Marka z tradycją. Bytom to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm odzieżowych, tuż po Vistuli, z którą od wielu lat rywalizuje w segmencie mody eleganckiej. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1945 r. i od początku specjalizowało się w szyciu garniturów. Z biegiem czasu oferta firmy, podobnie jak głównego konkurenta, została poszerzona o płaszcze, koszule, a nawet spodnie chinosy. Obie marki w ten sposób uratowały się przed bankructwem. Tę strategię zarówno w Bytomiu, jak i Vistuli, realizował Michał Wójcik.

Pomimo zmian Bytom nadal podkreśla swoją historię, m.in. hasłem „sztuka krawiectwa od 1945 r.”. Choć cały czas walczy o młodszego klienta, to nie zapomina o swojej grupie docelowej 35-50. Widać to m.in. po modelach występujących w reklamach, dojrzalszych niż u konkurencji czy projektach typu „ikony kultury”, w których sprzedawane były ubrania nawiązujące do stylów Zbigniewa Cybulskiego, Grzegorza Ciechowskiego czy Marka Hłasko.

Co ciekawe, w Bytomiu karierę rozpoczynał znany projektant Tomasz Ossoliński.

Jaka jest Twoja opinia na temat tej marki? Czekamy na ocenę firmy Bytom w komentarzach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here