Itaka i TUI odwołują loty do Turcji. Rainbow i Wezyr latają dalej

Itaka i TUI odwołują loty do Turcji

W związku z próbą zamachu stanu w Turcji i zmianą komunikatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które stanowczo odradza wyjazdy do tego miejsca, niektóre biura podróży odwołują loty i wstrzymują sprzedaż ofert wakacyjnych m.in. na Riwierze Tureckiej. Nie wszyscy touroperatorzy biorą jednak pod uwagę wytyczne MSZ. 

Pracownicy biur podróży informują o decyzjach swoich firm m.in. na oficjalnych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. – W związku z aktualnymi wydarzeniami w Turcji oraz zmianą komunikatu MSZ dla podróżujących, wszystkie wyloty do Turcji zostały wstrzymane do odwołania. Nasi Klienci nie wylecieli, a samoloty z Warszawy, Poznania i Katowic zostały wysłane tylko i wyłącznie po pasażerów przebywających aktualnie w Antalyi – czytamy na profilu Itaki.

Do odwołania przeloty do Turcji i sprzedaż ofert wakacyjnych zawiesiło także biuro TUI. – W związku z treścią aktualnego ostrzeżenia dla podróżujących MSZ, TUI Poland podjęło decyzję, że od dnia 16.07.2016 r nie będą realizowane imprezy turystyczne do Turcji do odwołania – taka informacja znalazła się na stronie internetowej touroperatora. TUI informuje ponadto, że klienci, którzy zarezerwowali wakacje w Turcji mają prawo zmienić kierunek lub zrezygnować z urlopu bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Tymczasem biuro podróży Rainbow, pomimo sytuacji w Turcji i komunikatów MSZ, na dziś nie zamierza odwołać przelotów do Turcji. Jak informują pracownicy na profilu w mediach społecznościowych loty odbywają się zgodnie z planem. – Obserwujemy sytuację, a ponieważ jest dość dynamiczna zapewne w dniu jutrzejszym będziemy mogli odpowiedzieć. W najgorszym wypadku dopuszczamy modyfikacje w programach. Nie odwołujemy ich – czytamy na profilu Rainbow na Facebooku.

Lotów nie odwołuje również biuro podróży Wezyr, specjalizujące się w przygotowywaniu ofert wakacyjnych do Turcji. – Wyloty odbywają się bez zmian. W kurortach turystycznych jak Antalya czy Bodrum wypoczynek nie jest zakłócony i sytuacja jest spokojna – pisze przedstawiciel biura na Facebooku. Klienci mają jednak możliwość zmiany kierunku lub rezygnacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj